Антикорупційний суд починається зі скандалу

Апеляції у справах НАБУ, які перебувають у судах першої інстанції розглядатимуть загальні суди, а не апеляційна палата Антикорупційного суду – як попередньо було домовлено з міжнародними партнерами.

Така норма з’явилася в оприлюдненому сьогодні тексті закону. Як інформує Центр протидії корупції, голова Комітету правової політики та правосуддя Руслан Князевич не зачитував цієї правки в сесійній залі  перед ухваленням закону, вона також не обговорювалася на комітеті. Її не було і в запропонованій комітетом до другого читання редакції порівняльної таблиці, опублікованій на сайті Верховної Ради.

«Ця норма – це амністія для всіх топ-корупціонерів, чиї справи вже в судах. – стверджує голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін. – Це зміна попередніх домовленостей і тексту самого законопроекту просто перед голосуванням. Тепер справи Мартиненка, Насірова та інших одіозних високих посадовців так і залишаться у звичайних судах – і, як ми розуміємо, будуть «злиті».

До того ж, зазначають експерти, перших вироків проти можновладних корупціонерів слід чекати не раніше, ніж через 2-3 роки: щонайменше півроку займе створення Антикорупційного суду, ще 1,5-2 роки в двох інстанціях розглядатимуться самі справи.

«Треба  терміново виправити цю помилку,  проголосувавши за відповідні зміни до закону. Ухвалена норма відкладає винесення остаточних рішень по справах НАБУ ще на кілька років», – зазначає голова Transparency International Україна Ярослав Юрчишин.

На фото: Екс-керівник Державної фіскальної служби Роман Насіров у суді

Фото Reuters

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 − 8 =