18 березня росіяни не зможуть проголосувати за Путіна в Україні – Аваков

18 березня громадяни Російської Федерації, які перебувають в Україні,  не зможуть проголосувати на виборах президента Росії. Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. За його словами, 18 березня до дипустанов РФ для голосування допускатимуться виключно особи з дипломатичним статусом.

“Констатуючи агресивну гібридну війну Росії проти України, незаконну анексію Автономної Республіки Крим, окупації частин Донецької та Луганської областей, проведення незаконних виборів на цій суверенній українській території в порушення всіх норм міжнародного права, МВС України прийняло рішення про неможливість проведення виборів, які порушують закони України на території України на території дипломатичних місій.

МВС України повідомляє, що в неділю 18 березня 2018 року режим охорони дипломатичних установ Російської Федерації на території України – в Києві, Харкові, Одесі та Львові – не передбачатиме доступ до цих об’єктів громадян РФ для голосування на виборах.

З огляду на публічні акції протесту в українському суспільстві, нехтування з боку Росії законними вимогами української сторони, щоб уникнути провокацій і можливих важких наслідків, підрозділи Нацполіції і Нацгвардії забезпечать в цей день належну охорону всіх дипломатичних представництв і установ, а також прилеглих до них територій – відповідно до Віденської конвенції.

Доступ до установ матимуть особи виключно з дипломатичним статусом. Інші особи і громадяни РФ в цей день на територію диппредставництв допускатися не будуть”, – повідомляє у Фейсбуку Арсен Аваков. Він повідомив про заборону росіянам голосувати за Путіна тимчасово повіреному у справах Російської Федерації в Україні.

Згідно з нотою МЗС України №610/23-110-236 від 21 лютого 2018 року, Україна заявила рішучий протест МЗС РФ і вимагає не проводити вибори 18 березня 2018 року на тимчасово окупованих РФ територіях України – Автономній Республіці Крим та м. Севастополь. МЗС України відзначило, що голосування в приміщеннях дипломатичних і консульських представництв РФ на території України буде можливе тільки за умови повного виконання РФ згаданої вище вимоги української сторони. На сьогодні Російська Федерація не відмовилася від своїх протиправних намірів.

“Рішуче засуджує” рішення російської окупаційної адміністрації провести 18 березня 2018 року вибори президента РФ на тимчасово окупованих Росією територіях Автономної Республіки Крим та м.Севастополь і Міністерство закордонних справ України.

“Організація і проведення незаконного голосування в тимчасово окупованих АР Крим та м. Севастополі є черговим кроком з реалізації стратегії Кремля, спрямованої на легітимізацію наслідків агресії проти України. Це грубо порушує фундаментальні принципи і норми міжнародного права, зобов’язання Російської Федерації за міжнародними договорами, сторонами яких є Україна і Російська Федерація, законодавство України, а також суперечить Статуту ООН, Резолюціям Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» 68/262 від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)» 71/205 від 19 грудня 2016 року та 72/190 від 19 грудня 2017 року; Гельсінському заключному акту Наради з безпеки та співробітництва в Європі від 1 серпня 1975 року”, – повідомляє в заяві відомство Павла Клімкіна.

Вітчизняні дипломати попереджають Москву і світове співтовариство, що результати незаконного голосування будуть нікчемними з юридичної точки зору, не матимуть жодних правових наслідків та не будуть визнані ані Україною, ані міжнародним співтовариством. Всі причетні до організації та проведення незаконного голосування в тимчасово окупованому Криму нестимуть відповідальність згідно із законодавством України.

Більш того, незаконне голосування на тимчасово окупованій території України спотворить результати виборів в Російській Федерації в цілому і, таким чином, поставить під серйозний сумнів їхню легітимність.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen − six =