17.10.17. Найєм скликає людей під Раду вимагати зняти депутатську недоторканність і створити Антикорупційний суд

У вівторок, 17 жовтня, громадські активісти скликають “Всеукраїнський збір” під Верховною Радою. Початок акції о 9:30. Серед організаторів: “Автомайдан”, “Антикорупційний Штаб”, громадські рухи “Чесно” і “Хвиля”, “Ініціатива Реальних Дій”, “Центр Протидії Корупції”, Реанімаційний Пакет Реформ, політсила “Альтернатива”, партії ВО “Свобода”, “Європейська партія України”, “Національний корпус”, “Громадянська позиція”, “Демократичний Альянс”, “Рух Нових Сил Михайла Саакашвілі” й “Об’єднання Самопоміч”.

Також до акції долучаються народні депутати Юрій Дерев’янко, Світлана Заліщук, Павло Костенко, Юрій Левченко, Сергій Лещенко, Мустафа Найєм, Володимир Парасюк, Олег Петренко, Єгор Соболєв, Семен Семенченко і Віктор Чумак.

“Це перша акція за три роки після Майдану, вимоги якої об’єднали безліч різнополярних спільнот – від громадських організацій до політичних партій різного спрямування. Будь ласка, припиніть називати це акцією Саакашвілі або Майданом Мустафи Найєма. Це кліше і нісенітниця, що не мають нічого спільного з реальністю”, – заявляють організатори акції.

Мустафа Найєм наголошує, що ніхто не позиціонує цю акцію як новий “Майдан” – лише як протест з метою домогтися виконання “дуже зрозумілих і конкретних вимог”. Переконує, що все буде мирно і в рамках закону.

“Ми хочемо обмеження депутатської недоторканності, про що говорили з першого дня роботи скликання. Наприкінці минулої сесії ми зареєстрували новий законопроект (N6773) та вимагаємо його розгляду.

Створення Антикорупційного суду ми вимагаємо вже півтора року. Відповідний законопроект (N6011) ми зареєстрували в лютому цього року.

Зміна виборчих правил – це обіцянка всіх парламентських фракцій і пункт передвиборчої програми президента. Відповідний законопроект лежить у парламенті з самого початку скликання”, – написав Наєйм у Фуйсбуку.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − nine =