Генпрокурор підписав подання – Рада зніматиме недоторканність з Юрія Бакуліна

Генеральний прокурор Юрій Луценко підписав подання про притягнення до кримінальної відповідальності, надання згоди на затримання та обрання запобіжного заходу народному депутату від «Опозиційного блоку» Євгена Бакуліна. Про це повідомив речник ГПУ Андрій Лисенко.

Це подання Юрій Луценко анонсував раніше. Він повідомляв, що правоохоронці підозрюють Євгена Бакуліна в різноманітних махінаціях і розкраданні державних коштів, коли він очолював НАК «Нафтогаз України» (2.3.2010 – 25.3.2014).

Нагадаємо, що Бакуліна вже затримували на робочому місці 21 березня 2014 року.

Тоді міністр внутрішніх справ Арсен Аваков писав, що Бакулін причетний до низки сумнівних схем і операцій, які завдали державі збитків на суму $4 млрд. Водночас тоді справа проти Бакуліна розвалилася.

Про конкретні епізоди генпрокурор Луценко не говорив, однак, можливо, з’явилися свіжі дані про причетність Бакуліна до афери із закупівлею так званих “вишок Бойка“.

Нагадаємо, в 2011 році ДП “Чорноморнафтогаз” придбало дві глибоководні бурові платформи (В-312 “Петро Годованець” і В-319 “Україна”) за ціною,  майже вдвічі вищою за ринкову – по $400 млн кожна. Угоди на них уклали не  в Сингапурі на заводах “Keppel FELS”, а через посередників.

Першу придбали у британської Highway Investments Processing. У 2013 році норвезька компанія Ferncliff повідомила, що в 2012 році продала бурову установку через свою “дочку” безпосередньо “Нафтогазу” за $220 млн, тоді ж як у “Нафтогазі” заявляли, що придбали її через Ризьку судноверф.

Луценко повідомив, що ГПУ вже звернулася до колег із Латвії з проханням оголосити підозру власнику Ризької судноверфі Василю Мельнику.

Можливо, на Бакуліна слідство вивів колишній заступник голови НАК “Нафтогаз України” Олександр Кацуба, який пішов на угоду зі слідством і відшкодував 130 млн грн до держаного бюджету. У липні генпрокурор заявляв, що він дав свідчення проти членів організованої злочинної групи, яка розкрадала державні кошти. Зокрема і проти чинного народного депутата.

Також у справі про “вишки Бойка” проходять:

  • працівник НАК “Нафтогаз України” Шевченко (розкаявся і надав важливі дані для слідства);
  • голова наглядової ради “Вернум банку” Наталія Ігнатченко та її підлеглий Антон Фролов (оголошено про підозру та обрано запобіжний захід);
  • екс-голова НБУ  Сергій Арбузов (повідомлено про підозру та оголошено в розшук);
  • екс-голова правління “Чорноморнафтогазу” Валерій Ясюк  (повідомлено про підозру та оголошено в розшук);
  • заступник голови НАК “Нафтогаз України” Євген Корнійчук (повідомлено про підозру та оголошено в розшук).

Довести причетність до “вишок Бойка” самого Юрія Бойка – екс-міністра енергетики, а нині очільника “Опозиційного блоку” – поки що не вдалося.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *