Двоє «синіх китів» були у кайданках. А тепер на волі

Вони маніпулювали свідомістю молоді. Поліція затримала двох адміністраторів так званих груп в соціальних мережах – «Синій кит» і «Рожеві феї».

Про це повідомив голова Національної поліції України Сергій Князєв, який особисто брав участь у цьому затриманні.
За його словами, вони «дають свідчення, що експериментували зі свідомістю людей. У них проведено обшуки». Правоохоронці проводять консультації з Генпрокуратурою щодо інших затримань.

Згодом стало відомо, що фігурантами цієї справи є двоє студентів-медиків, які навчаються на четвертому курсі. Оскільки проти них не було вагомих доказів злочинної діяльності, то поліція змушена була відпустити їх. Про це інформують добре обізнані джерела.

Експерт з інформаційних технологій Олександр Ольшанський в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив думку, що «так звані групи смерті уже давно існують у нашому інформаційному просторі, однак істерія навколо них почалась лише нещодавно. Хтось спеціально підштовхує владу до рішення контролювати трафік, адже пристрої для цього коштують досить дорого».

За словами експерта, рішення РНБО щодо блокування сайтів, яке після інформаційного сплеску навколо «груп смерті» увів в дію Президент Порошенко, не має жодного відношення до нацбезпеки. Насправді це банальні спроби контролювати інформаційний простір.

«Обмеження – цілковито безсенсовне та програшне рішення. Такими діями нічого не домогтися. Ба більше! Швидше за все, якраз найбільш одіозні та провокаційні групи заблокувати так і не вдасться. Ініціаторів потрібно шукати серед людей, близьких до правоохоронної системи, та серед компаній, які пропонуватимуть свої послуги. Це все вже було – на початку 2000-х СБУ намагалась проштовхнути закон про моніторинг. Усі провайдери повинні були встановити у себе пристрої для контролю трафіку», – впевнений Ольшанський.

На думку експерта, «Синіх китів» в українських соціальних мережах стали розкручувати лише для того, аби, прикриваючись Європейською конвенцією з кібербезпеки, лобіювати чиїсь комерційні інтереси.

Наталя ПЛОХОТНЮК

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *