“Всюди давати перевагу нації через державу”

Біля пам`ятника Кобзарю патріоти озвучили спільну заяву.

У Києві 9 березня біля пам`ятника Тарасу Шевченку відбувся мітинг з нагоди 203-ї річниці з дня народження Великого Кобзаря.

Представники патріотичної громадськості столиці традиційно прийшли вшанувати Пророка України. Майорять синьо-жовті прапори, до підніжжя пам`ятника лягають різнобарвні квіти, звучать невмирущі Шевченкові “Реве та стогне”, “Як умру, то поховайте”, священики читають слова молитви…

З натовпу виринають знайомі обличчя письменників, громадських активістів. Ось полум`яний поет-патріот Дмитро Павличко, ось незмінний голова Всеукраїнського товариства “Просвіта” поет Павло Мовчан, громадсько-політичний діяч, народний депутат України кількох скликань, фундатор Народного руху України Іван Заєць…

Все як завжди, все як багато років тому. І все ж це свято незвичне. Адже відбувається воно в дуже нелегкий для України час — війна на сході нашої держави, анексія Криму, важка економічна ситуація в країні. Тож на мітингу поряд із представниками громадськості були люди у військовій формі. А головне – з`явилися сміливі, такі що кличуть до дії, гасла і плакати. Зокрема, поряд із віршами Шевченка на мітингу нагадали вислів іншого патріота – українського націоналіста, діяча повстанського руху Другої світової війни, засновника УПА “Поліська Січ” Тараса Бульби-Боровця:

“Всюди давати перевагу нації через державу”.

Ці слова нині якраз на часі. Так ніби з`єдналися через простір і роки два патріоти, два сподвижники Української держави. І символічно, що саме в день народження Тараса Шевченка біля його пам`ятника було офіційно озвучено спільну політичну заяву представників патріотичних сил України щодо подолання складної ситуації в Україні. А націоналісти підписали біля монумента свій маніфест.

Алла ТОПЧІЙ

Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”