Влада не впливає на творчий процес зйомок кінострічки про Стуса – Пилип Іллєнко

Майбутня кінострічка про в’язня радянських таборів, поета Василя Стуса усе ще в центрі уваги нашої спільноти. Сказав своє слово і керівник Держкіно Пилип Іллєнко.

На його переконання, нещодавнє висловлювання прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про неприпустимість впливу на українське кіно з метою підмінити історичну правду є не цензурою, а нормальною вимогою в рамках договірних відносин між державою і кіновиробником.

Про це Іллєнко  сказав в ефірі “5 каналу”.

“В даному випадку, я думаю, все-таки, коли мова йде про вимогу привести проект у відповідність з тим концептом, який був підтриманий, який виграв конкурс, то це не цензура, а нормальна вимога в рамках договірних відносин”, – важає Іллєнко.

Аргументує свою позицію: уряд виділив кошти на фільм з якимись елементами і хоче в результаті побачити ці елементи в фільмі. Водночас, за словами Іллєнка, влада не впливає на творчий процес виробництва фільму, зокрема, не говорить, як знімати ту чи іншу сцену.

Нагадаємо, що зі сценарію було видалено усі згадки про Віктора Медведчука, який виступав захисником у процесі над поетом.

Заяви про можливу судову заборону кінострічки через  прізвище “Медведчук” Іллєнко назвав прямим тиском на творців і акторів.

Тим часом син Василя Стуса – Дмитро – відмовився співпрацювати з творцями фільму про батька, оскільки йому категорично не сподобався сценарій стрічки.

Про це він заявив у коментарі “Громадському”.

Також Дмитро Стус додав, що автори фільму порушили усі домовленості щодо стрічки.

“Приблизно рік тому, може менше, вони до мене звертались (для консультацій – ред.), я попросив сценарій, після прочитання сценарію я відмовився з ними співпрацювати, на цьому все…. Неприйнятний сценарій – ні з етичних міркувань, ні з естетичних”, – сказав Дмитро Стус.

На фото: Пилип Іллєнко
Фото із сайту rbc.uastrong>

На цю тему також читайте:

 

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 − 10 =