Варто побачити “Колір” в Музеї Гончара

В Музеї Івана Гончара відкрито виставку живопису заслуженого художника України Миколи Малишка “Колір”.

Чим приваблює експозиція? В роботах Малишка – дуже тонке співставлення кольорів, виконане майстром після глибокого вивчення застосування кольору у світовому мистецтві, вважають колеги майстра.

Це — своєрідний творчий звіт за результатами пленеру “Великий перевіз” на Полтавщині, де створювали свої полотна художники.

Що відомо про митця з відкритих джерел? Зростав у селі, закінчив Дніпропетровське художнє училище і монументальне відділення Київського державного художнього інституту. Творчо працює в галузі монументального мистецтва, графіки, станкового живопису та скульптури.

І саме скульптурні роботи циклу “Лінія”, що торік експонувалися в галереї “Я” Павла Гудімова, цьогоріч висунуто на здобуття національної Шевченківської премії.

Вікіпедія пише, що Малишко свого часу входив до кола митців неофіційного мистецтва в Києві (початок 1970-х років) разом із Борисом Плаксієм, Іваном Марчуком, Феодосієм Тетяничем та іншими.

Художники проводили в своїх квартирах одноденні покази та обговорення робіт у дуже вузькому колі знайомих. У той період твори митця не експонувалися, оскільки вони не вписувалися в рамки декларованого владою «соцреалізму».

Уперше «незалежні» твори  Малишка з’явилися в Національному музеї у Львові. З 1993 року митець бере активну участь у створенні засад нової української дерев’яної скульптури, представляючи свої роботи на виставках у Німеччині, Угорщині, Австрії.

Живе і працює митець на Київщині в селі Малютянка Києво-Святошинського району.

Ось що розповів “Українському репортеру” про творчість Малишка член Національної спілки художників України Олександр Мельник:

–  З нами поруч скромно живе і натхненно працює геніальний митець – Микола Малишко. Між нас нема йому рівних за неймовірною енергетикою образів, за глибиною і водночас надсучасністю формотворення. В його особі Україна має митця найвищого світового рівня.

Треба бути свідомим того, що мистецтво живуче і функціонує, живе за будь-яких часів і обставин – стверджував Микола Малишко. Тому основний океан мистецтва нашого українського буде спокійно жити і поволі розвиватися: це я про утаємничене в цих процесах. А те, що на поверхні, то і так видно – розвиток. Так, відбувається бурхливий розвиток образотворчого мистецтва…

На фото: знайомимося з творчістю Миколи Малишка в Музеї Гончара
Скульптурні роботи Миколи Малишка (фото зі сторінки у Фейсбуку Сергія Савченка

Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *