В Києві відкрили меморіальну дошку Тетяні Яблонській

До 100-річчя видатної української художниці – Тетяни Яблонської,  ім’я якої є символом українського образотворчого мистецтва, в Києві відкрили меморіальну дошку на будинку № 14 у провулку Мар’яненка.

Впродовж усього свого творчого життя Тетяна Яблонська брала участь у численних всеукраїнських, всесоюзних та міжнародних виставках, серед яких найвідоміші: у 1956 році — XXVIII Міжнародна художня виставка у Венеції (Бієнале), у 1958 році — Всесвітня виставка в Брюсселі, де Тетяна Яблонська була нагороджена бронзовою медаллю за картину «Хліб» (1949). Починаючи зі студентських років, мисткиня мала більш ніж 30 персональних виставок у Лондоні, Будапешті, Києві  та  інших містах України.

У 1997 році ЮНЕСКО назвало Тетяну Яблонську художником року, а в 2000 році Міжнародний біографічний центр у Кембриджі удостоїв її звання «Жінка року». Це престижне звання присвоюється лише яскравим і самобутнім особистостям, чиї досягнення визнані в міжнародному масштабі.

Нагадаємо, що до 100-річчя  з дня народження української художниці в Києві відбулись і відбудуться  пам’ятні  події та заходи:

– 14 лютого у Київському національному музеї російського мистецтва відкрилась виставка  до дня народження Тетяни Яблонської, яка триватиме до 12 березня.

– У Національному музеї літератури України виставка ліричних пейзажів художниці 80-х років.

– В день народження Тетяни Яблонської  відкрилась виставка у Національному художньому музеї України, яка представляє творчі роботи  художниці всіх періодів творчості. Під час презентації цього виставкового проекту відбулось погашення марки, присвяченої Тетяні Яблонській.

Також Національний банк України випустив монету до 100-річчя народної художниці, а до кінця лютого видавництво “Родовід”  планує випустити книгу «Тетяна Яблонська» – яка представить  зібрання творів художниці у колекції Запорізького художнього музею.

Підготувала Марина Ховрах

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nineteen − eighteen =