У Білій Церкві відкрилася виставка “Світ Божий, як Великдень”

В експозиції, приуроченій світлому святу Воскресіння Христового, взяли участь лише професійні художники, які працюють в жанрі декоративно-ужиткового мистецтва, з усієї України.

Ця виставка є традиційною. Започаткував її шістнадцять років тому заслужений діяч мистецтв України, живописець-монументаліст, заступник голови Національної спілки художників України Микола Кіщук. Вперше можна було ознайомитися з роботами майстрів ужиткового мистецтва в Полтаві. І ось нарешті приймає кращих із кращих художників з усіх куточків нашої країни Київщина.

У приміщеннях Білоцерківського краєзнавчого музею та центральної бібліотеки на суд глядачів виставили свої твори 70 майстрів, які представили 250 оригінальних за стилем і технікою виконання робіт — вітражі, панно, гобелени, картини з батику, вирізьблені з дерева фігури й тарелі, керамічний посуд, витинанки та вишиванки.

Розмаїттю фантазії і творчого пориву митців на виставці немає меж. А втілювали вони свої задуми в життя за допомогою найрізноманітніших, здавалося б, зовсім не естетичних
матеріалів — шматочки скла, биті черепки, залізячки, клаптики тканини…

І ось постає вітраж “Ісус Христос” заслуженого художника України Костянтина Могилевського, який прожив усе своє свідоме життя в Луганську, а сьогодні змушений перебувати далеко від домівки, у Пущі-Водиці під Києвом.

Викованих із металу Ангелів представив на виставці художник, голова секції декоративно-ужиткового мистецтва Національної спілки художників України Володимир Балибердін. А його колега Костянтин Кадочніков вилив великодній дзвін.

Киянин Василь Андріяшко працює в досить оригінальній техніці валяння вовни. Відвідувачі виставки мали змогу милуватися його стилізованими картинами з українського народного життя, виконаними в цьому незвичайному жанрі.

Івано-франківець Богдан Губаль також розробляє у своїх гобеленах народну тематику. Його землячка Ольга Шулепа представила на виставку вироби зі шкіри.

Художник-керамік із Києва Віра Томашевська є автором дуже цікавих декоративних панно. Мисткиня наклеїла на полотно різнокольорові глиняні черепочки, а вийшли – колоритні сценки із народного життя українців. Як зазначив куратор і засновник експозиції “Світ Божий, як Великдень” Микола Кіщук, сьогодні в такій манері серед митців не працює ніхто.

Окрасою усіх виставок декоративно-ужиткового мистецтва традиційно є писанки із села Космач Косівського району Івано-Франківської області та знаментий на увесь світ Петриківський розпис. Досить повно зразки цього мистецтва були представлені і на великодній виставці у Білій Церкві.

Проте, як відзначив голова секції декоративно-ужиткового мистецтва Національної спілки художників України Володимир Балибердін, найбільше професійно працюють у стилі декоративно-ужиткового мистецтва художники Київщини, Львова та Харкова. Це пов’язано з тим, що в цих містах було багато підприємств, які випускали керамічний посуд, тканини, килими тощо.

На жаль, більшість із них збанкрутіли, не витримавши роботи в умовах ринкової економіки. Та для митців, які на них працювали, в цьому є й позитив, адже тепер художники мають змогу творити в майстернях оригінальні роботи, а не ширпотреб. Частину цих творів можна побачити і на виставці в Білій Церкві.

На думку засновника мистецької акції “Світ Божий, як Великдень” Миколи Кіщука, цьогорічна виставка у Білій Церкві вирізняється серед попередніх тим, що в ній, поряд із досвідченими, заслуженими майстрами, взяло участь багато молодих художників, серед яких Олена Сагайчук, яка працює у стилі батик, тобто наносить малюнки на тканину.

Виставку благословив настоятель храму Покрови Божої матері Української православної церкви Київського Патріархату Микола Гопайнич.

Алла ТОПЧІЙ

Фото: mykyivregion.com.ua

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *