Ще один український фільм номіновано на “Оскар”

Українсько-ісландсько-французький фільм “Жінка на війні” режисера Бенедикта Ерлінгсона побореться за премію “Оскар”.
Про це повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко в Фейсбуку.

“Жінка на війні” побореться за “Оскар” за кращий фільм іноземною мовою від Ісландії. У цьому році у нас вже дві українськи стрічки, підтримані Держкіно, в цьому престижному змаганні “, – йдеться в повідомленні.

У цьогорічних поданнях на «Оскар» – це вже друга стрічка, створена за підтримки Держкіно, яку висунуто на здобуття цієї престижної премії.

У серпні у національному відборі від України на висування фільму на премію «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» перемогла стрічка «Донбас» режисера Сергія Лозниці, створена за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Світова прем’єра фільму «Гірська жінка: на війні» пройшла в рамках «Тижня критики» Каннського кінофестивалю, де картина отримала три премії: авторську нагороду Prix SACD за музику, глядацький приз Prix du Public та єдину державну премію фестивалю – Grand Rail d’Or, символічну нагороду від Асоціації залізничників-кінематографістів.

Також фільм удостоївся призу від асоціації Cinécole – Coup de Coeur, який присуджується викладачами та студентами французьких вишів одному з 11 фільмів програми Каннського кінофестивалю.

В Україні «Гірська жінка: на війні» став фільмом-відкриттям Одеського кінофестивалю.

З українського боку виробництво фільму здійснювала компанія Solar Media Entertainment (продюсер Сергій Лавренюк) за підтримки Держкіно України. Американським дистриб’ютором картини виступає відома компанія Magnolia Pictures.

На цю тему читайте також:

 

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five − one =