Рембрандт, Ренуар, да Вінчі за 100 мільйонів

Безцінну колекцію витворів мистецтва Польща одержала майже за безцінь. 

Колекція з 86 000 експонатів, за попередніми оцінками, коштує близько 2 мільярдів євро. Представник родини Кзартовських, яка протягом багатьох років володіла колекцією, погодився продати її Польській державі за якихось 100 мільйонів євро.

Після такого рішення керівний комітет Фонду Кзартовських у повному складі залишив свої посади на знак протесту, оскільки, за їхніми словами, родина не обговорила з ними питання продажу колекції. Натомість пан Адам Карол Кзартовський заявив представникам преси, що він прийняв таке рішення, щоб підтримати Польську державу: “Це мій внесок, пожертва заради блага моєї країни”.

Колекція справді є неймовірною. Вона містить картини відомих художників: Рембрандта, Ренуара, да Вінчі та інших видатних митців, повідомляє BBC.

Перлиною колекції однак вважають шедевр Леонардо да Вінчі “Пані з горностаєм” – картину, намальовану 1490 року, на якій зображено Сесілію Галлерані, коханку міланського герцога Людовіко Сфорзи. Подейкують, що горностай, якого вона тримає на руках, намальовано невипадково. За переказами, Людовіко Сфорзу називали “білим горностаєм”, тож, певно, на стосунки пані та герцога і зробив художник такий символічний натяк. Під час Другої світової війни картину було вивезено з Польщі, але пізніше повернуто власникам.

Окрім живопису, колекція містить 250 тисяч манускриптів та книжок. Тепер, після кількох місяців перемовин, усе це переходить у власність Польської держави. Та оскільки упродовж багатьох років значна частина цієї колекції вже виставлялася в Національному музеї Кракова, то любителі живопису навряд чи відчують перехід колекції з приватних рук до держави.

Підготувала Анна ЯЦЕНКО

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × 3 =