Письменників нагородили Відзнакою імені Івана Багряного

З метою популяризації ідей, творчості, життєвих та державницьких настанов визначного українця, Фундація Івана Багряного (США) та Всеукраїнський щомісячник «Бористен» заснували Відзнаку імені Івана Багряного.

Іван Багряний – видатний письменник і політичний діяч, автор поетичних і прозових книжок «Золотий бумеранг», «Тигролови», «Сад Гетсиманський», «Буйний вітер», «Огненне коло», «Людина біжить над прірвою»…

Відомо, що внаслідок московсько-більшовицької окупації письменник був змушений виїхати за кордон, але й там, в еміграції, до останнього подиху боровся за незалежність рідної України. Художні та публіцистичні твори письменника видавалися в Європі, США, Канаді.

Днями у місті Дніпрі письменників нагородили Відзнакою імені Івана Багряного 2017 року.

Отже, лауреатами почесної нагороди стали:

Владика Симеон, керуючий Дніпропетровською Єпархією УПЦ КП (м. Дніпро) – за розбудову Української Церкви на теренах Наддніпрянщини, патріотичну діяльність та підтримку бійців АТО, волонтерів і родин українських воїнів.

Тетяна Дзюба, поетеса, перекладачка, літературознавець, журналістка, науковець, доктор наук із соціальних комунікацій, професор (м. Чернігів) – за високоталановиті переклади українською мовою віршів видатних поетів світу.

Світлана Талан, письменниця (м. Сєвєродонецьк Луганської області) – за визначну творчу діяльність та систематичне висвітлення боротьби українського народу за свою незалежність і сучасне життя Донбасу в художніх творах та публіцистичних статтях у журналі «Бористен».

Родина Івана та Світанни Свириденків (Коннектикут, США) – за багаторічну, протягом не одного десятиріччя, просвітницьку роботу в діаспорі та Україні, спрямовану на збереження національної ідентичності українців, примноження духовності нашого народу, сприяння поширенню національної культури, мови, стародавніх народних традицій. А також за волонтерську діяльність щодо підтримки Збройних Сил України у війні з російським агресором на Донбасі.

Сергій Дзюба, письменник, журналіст, перекладач, критик, президент Міжнародної літературно-мистецької академії України (м. Чернігів) – за видатну міжнародну діяльність на благо України.

Подружжя Антон та Ольга Філімончуки (Нью-Джерсі, США) – за сприяння посиленню впливу діаспори на прийняття політичних рішень влади США на користь України, поширенню правди на Заході про Голодомор в Україні 1932 – 1933 років, організацію та участь у численних громадських акціях, спрямованих на утвердження демократії і незалежності України.

Фідель СУХОНІС, головний редактор Всеукраїнського щомісячника «Бористен»,
голова журі

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

thirteen + nineteen =