Помер французький шансоньє Шарль Азнавур

Відомий французький шансоньє Шарль Азнавур помер у віці 94 років. За свою кар’єру він написав понад 1300 пісень та зіграв у близько 70 кінострічках.

На 95-році життя помер відомий французький співак, композитор, письменник і актор вірменського походження Шарль Азнавур. Про смерть виконавця повідомило в понеділок, 1 жовтня, агентство новин AFP з посиланням на прес-секретарку співака.

Впродовж більш ніж 70-річної кар’єри Азнавур записав понад 1300 пісень і зіграв у близько 70 кінострічках. Загалом було продано понад 180 мільйонів платівок з його піснями, нагадує інформагенція dpa. Він співав багатьма мовами.

Азнавур народився 1924 року в Парижі в вірменській родині, котра втекла до Європи, рятуючись від переслідувань на батьківщині. Вже з 9-ти років став співати в ресторані своїх батьків. Його батько був співаком, а мати – акторкою. Дебютом Азнавура як кіноактора стала роль у кінострічці “Стріляйте в піаніста” режисера Франсуа Трюффо, що побачила світ 1960 року.

1993 року влада Вірменії призначила його “спеціальним послом для гуманітарних місій”. Крім того, як зазначає агентство KNA, Азнавур, починаючи з 2009 року багато років поспіль був послом Вірменії у Швейцарії, а також представником цієї південнокавказької країни при ООН.

Точкою відліку творчої біографії Шарля Азнавура можна вважати 1940 роки. У цей він познайомився з колегою П’єром Рошем. Як і Шарль, Дует назвали “Рош і Азнавур”. Разом вони виступали в клубах Франції і сусідній Бельгії. Найчастіше співав Рош, натомість голос Азнавура подобався далеко не всім, тому він більше писав музику і вірші для пісень.

Згодом у 1946 році на дует звернула увагу знаменита Едіт Піаф. Французька знаменитість запросила дует поїхати з нею на гастролі в США, після чого артисти стали впізнаваними. Згодом, як композитор, Азнавур написав для Едіт Піаф написав хіт “Jezebel”.

Після тривалого турне по Америці, Європі та Азії Шарль Азнавур стає зіркою світового масштабу. Його шлягери “Моє життя”, “Ця молодість”, “Тому що”, “Після кохання” співають на всіх континентах. Особливо популярною стає пісня Шарля Азнавура “Вічне кохання”, яку він пізніше виконав з Мірей Матьє.

У 1971 році вийшла картина “Померти від кохання”, для якої композитор написав і виконав однойменну пісню. Вона миттєво перетворилася в народний хіт.

У 1977 році Шарль Азнавур презентує новий шлягер під назвою “Camarade” (“Товариш”), яка тривалий час очолювала всі хіт-паради.

У 2008 році хіт 1964 року “Hier encore” (“Ще вчора”) Шарль Азнавур виконав у дуеті з Елтоном Джоном. У 2013 році була записана пісня “Ти і я” з однойменного альбому 1995 з російської виконавицею Поліною Гагаріною.

Кар’єра Шарля Азнавура в кіно
За своє життя співак знявся у 60 картинах. Кращі фільми за участю актора: “Заповіт Орфея”, “Бляшаний барабан”, “Перехід через Рейн”, “Таксі в Тобрук”, “Диявол і десять заповідей”, “Час вовків”, “Хай живе життя” та інші.

Перші помітні ролі артист зіграв у картинах “Бабій” і “Голова проти стін”. А в 1960-му після виходу фільму “Стріляйте в піаніста” на екрани, шансоньє запросили співати в «Карнегі-холі”.

У 1963 році актор знявся в головній ролі в мелодрамі “Париж в серпні”. А через півроку зірка знявся у музичній комедії “Пан Карнавалія”, в якій пролунав новий шлягер від шансоньє “Богема”.

Останньою роботою в фільмографії стала картина “Батько Горіо”, у якій Азнавур знявся у головній ролі.

Особисте життя Шарля Азнавура

Легендарний шансоньє був тричі одружений офіційно. Вперше він одружився в 21 рік з 17-річною Мішелін Рюгель, з якою у них народилася дочка Седа. Але через 5 років пара розлучилася. Тоді трапилася загадкова історія з народженням сина Шарля також у шлюбі з Мішелін. Про Шарля Азнавур-молодшому сам шансоньє ніколи не згадує, що так само роблять всі члени його сім’ї.

Другий шлюб з Евеліною Плесіс був нетривалим і відсутність дітей стала причиною розлучення пари.

Відомо, що між другим і третім шлюбами у Азнавура трапився короткий роман з коханкою, яка народила йому сина Патрика. Пізніше Азнавур у 1967 році одружився з іншою жінкою – шведкою Улле Топсель. В останньому шлюбі народилося троє дітей – дочка Катя і сини Михайло і Ніколя, -повідомляє 24tv.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × five =