“Оскар” в галузі журналістики. Кого і за що нагородили Пулітцерівською премією

Кендрік Ламар став лауреатом Пулітцерівської премії в галузі музики. Американський репер отримав премію за альбом “DAMN.”, який вийшов у квітні 2017 року. Пулітцерівський комітет відзначив, що Ламар у своєму альбомі відобразив труднощі життя сучасного афроамериканця. 

І звернули увагу на майстерне поєднання хіп-хопу, репу, джазу, соулу, фанку, поезії й африканських звуків у його піснях.

До цього “Пулітцера” в галузі музики вручали лише за класичні і джазові твори.

Пулітцерівську премію в головній номінації “Служіння суспільству” отримали видання “The New York Times” (журналісти Джоді Кантор і Меган Туей) і “The New Yorker” (Ронан Ферроу) – за розслідування про сексуальні домагання голлівудського продюсера Харві Вайнштейна.

У номінації “Національний репортаж” були нагороджені журналісти “The New York Times” і “The Washington Post”, про російське втручання у вибори президента США і можливі зв’язки оточення Дональда Трампа з Росією.

Кращою новинною фотографією стала робота Райана Келлі для “The Daily Progress” з акції протесту в Шарлотсвіллі, штат Вірджинія, 12 серпня 2017 року. У кадр потрапив момент, коли натовп демонстрантів протаранив автомобіль, за кермом якого був неонацист.

Шарлотсвілл, штат Вірджинія, 12 серпня 2017 року

Кращою “Художньою фотографією” визнали фоторепортаж “Reuters” про життя етнічної меншини рохінджа, яку переслідують у М’янмі. На фото нижче журналісти зняли 10 чоловіків перед розстрілом. За це їх на кілька місяців кинули до в’язниці.

Найкраща "Художня фотографія" Пулітцера

У номінації “Художня література” нагородили письменника Ендрю Шона Гріра за книгу “Less: A Novel”, в якій відзначили “музичність у прозі”, розуміння того, як треба дорослішати і шукати “сутність кохання”.

Пулітцерівська премія є однією з найпрестижніших нагород Сполучених Штатів у галузі журналістики, літератури, музики та театру. У США кажуть: “У Голлівуда є “Оскар”, у журналістики є “Пулітцер”. Вручається вона щорічно з 1917 року, на даний момент – у 21 номінації.

Розмір Пулітцерівської премії з 2017 року становить $15 тисяч, до цього був $10 тисяч. Лауреат у номінації “За служіння суспільству» замість грошей отримує золоту медаль.

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *