Нобелівську премію з літератури отримає Кадзуо Ісіґуро

Нобелівську премію з літератури присудили британському письменнику японського походження Кадзуо Ісіґуро (Ішиґуро). “Премію з літератури присуджено Кадзуо Ісігуро, який в романах великої емоційної сили відкриває безодню під нашим ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом”, – йдеться в офіційному прес-релізі Нобелівського комітету.

Кадзуо Ісігуро народився в 1954 році в японському Нагасакі. У 1960 році його родина переїхала до Великої Британії.

Кадзуо Ісіґуро

Літературна кар’єра Кадзуо Ісіґуро почалася у 1981 році після публікації трьох оповідань в антології “Знайомство 7: Оповідання нових авторів”. Ісіґуро написав сім романів, усі вони перекладені  російською мовою.

Його роман “Залишок дня” у 1989 році був удостоєний Букерівської премії й екранізований у 1993 році. У головних ролях зіграли Ентоні Гопкінс, Емма Томпсон і Джеймс Фокс.

Його романи “Коли ми були сиротами” і “Не відпускай мене” також номінувалися на Букерівську премію. “Не відпускай мене” в 2011 році екранізували, режисером став Марк Романек, у головних ролях – Кері Малліган, Ендрю Гарфілд і Кіра Найтлі. У 2016-му книжку видали українською мовою (перекладачка – Софія Андрухович).

Премію Віттбред Ісіґуро отримав за роман “Художник хиткого світу”. Його останній роман – “Поховання велетня” (2015 рік).

Нагадаємо, що з 2 по 9 жовтня в Стокгольмі й Осло оголошують лауреатів Нобелівської премії за 2017 рік. Королівська шведська академії наук назве Нобелівського лауреата з миру 6 жовтня, з економіки – 9 жовтня.

Церемонія нагородження лауреатів за традицією відбудеться 10 грудня – в день смерті Альфреда Нобеля. Сума кожної з Нобелівських премій в 2017 році становить 9 мільйонів шведських крон ($1,12 млн).

Про лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини та їхнє відкриття читайте тут

“Нобеля” з медицини отримали вчені, які вивчили механізм “біологічного годинника”

Про лауреатів Нобелівської премії в галузі фізики – тут

Нобелівську премію з фізики присудили за відкриття гравітаційних хвиль

і про лауреатів Нобелівської премії з хімії – тут

Нобелівську премію з хімії присудили за кріоелектронну мікроскопію

Про лауреатів Нобелівської премії в галузі медицини – тут

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *