Найочікуваніша прем’єра осені – “Гніздо Горлиці”

Днями у Києві відбулася прем’єра фільму «Гніздо горлиці» українського режисера Тараса Ткаченка. Глибока драматична історія, знята за книжкою чернівецького письменника Василя Мельника, в її основі – реальні події.

“Проблема трудової міграції була і вона продовжується, про це потрібно говорити, – поділився режисер фільму у інтерв’ю “Радіо Свобода”.- Близько п’яти мільйонів українців виїхало на заробітки за кордон, а це кожен третій працюючий. І не говорити про це просто неможливо. Ми їмо цей заробітчанський хліб, будуємо хати, вчимо дітей за ці гроші. І ми ні разу не поцікавилися, а як їм там живеться. А їм живеться нелегко. Можливо, цей фільм допоможе чоловікам, батькам, дітям більше зрозуміти тих заробітчан, які приїжджають в Україну раз на рік», – сказав Ткаченко.

Фільм покажуть у понад 100 кінотеатрах. Він уже став сенсацією на цьогорічному Одеському міжнародному кінофестивалі, де здобув свій перший приз – «Золотий Дюк» у номінації «Найкращий український повнометражний фільм». А також отримав приз журі на Індійському фестивалі кінофільмів у Мумбаї.
Головні ролі зіграли українські актори Віталій Лінецький, Римма Зюбіна, Наталія Васько, Микола Боклан, а також актори з Італії Ліна Бернарді та Мауро Чіпріані. Зйомки проходили в Україні( здебільшого на Буковині)та Італії. Як стверджує знімальна команда, через передчасну смерть Віталія Лінецького довелось переписувати основний сценарій, щоб залишити весь матеріал, відзнятий із ним.
?«Я з Ужгорода, а тому тему заробітчанства знаю з дитинства. В Італії існує церква, де кожної неділі дозволяють проводити службу українською мовою. Ми там знімали. І так подивишся, а там стоять одні жінки. А де ж їхні чоловіки і діти? Там багато суму, багато того, чого вони ніколи не розповідають», – каже виконавиця головної ролі Римма Зюбіна.

За перший вікенд прокату фільм заробив 552 тисячі гривень. Фільм подивилося близько 9 тисяч глядачів. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Держкіно Пилип Іллєнко. Він написав, що схожий за жанром фільм «Дівчина з Данії» зібрав за аналогічний період 600 тисяч гривень. Бюджет стрічки склав 15 мільйонів 400 тисяч гривень, половину з яких надало Держкіно.

«Гніздо горлиці» покажуть в Італії, ведуться переговори про прокат в Польщі та Угорщині, повідомив український продюсер фільму Володимир Філіппов. «Ніхто у світі про українців знімати кіно не буде.Якщо люди самі себе поважають та розуміють, що кіно віддзеркалює якусь національну ідею, то потрібно на це витрачати час. Потрібно дивитись на себе у цьому віддзеркаленні», – додав він.

Для успішного розвитку українського кіновиробництва потрібно шукати теми, які об’єднують українців із європейцями, як-от заробітчанство – це не тільки дає можливість знаходити спільне фінансування, але й розвиває ринок копродукції в кіно, сказав міністр культури України Євген Нищук.

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − six =