Помер Володимир Шаїнський – найкращий дитячий композитор СРСР (+відео)

У США на 93-му році життя помер Володимир Шаїнський – без перебільшення найвідоміший дитячий композитор Радянського Союзу. Шаїнський написав десятки шлягерів для найкращих мультфільмів. На теренах колишнього СРСР навряд чи знайдеться людина, яка не знає напам’ять рядки хоча б із кількох його пісень.

Як і більшість найталановитіших представників радянської інтелігенції, Володимир Шаїнський – українець. Він народився в 1925 році в Києві в єврейській родині. У музичній школі при Київській консерваторії почав займатися скрипкою.

Коли почалася Друга світова війна, сім’ю майбутнього композитора вивезли до Ташкента. Там він продовжив навчання у місцевій консерваторії, але композитором за освітою став лише в 1962-му, коли закінчив Бакинську консерваторію. Паралельно отримав диплом на оркестровому факультеті Московської консерваторії.

Володимира Шаїнського завжди знали і любили насамперед як дитячого композитора. Він написав десятки шлягерів для великих радянських мультфільмів.

Насамперед це “Голубой вагон”, а також “Пусть бегут неуклюже” та інші пісні з мультфільмів про Крокодила Гену і Чебурашку.

Пісня про маму з “Мами для мамонтеня”

“Антошка”, який не хоче копати “картошку”

Пісня про “Облака” – “белогривые лошадки”

Пісня “Чунга-чанга”

“В траве сидел кузнечик”

“От улыбки хмурый день светлей”

“Белые кораблики”

Саме Шаїнський написав такі гімни дитинства, як “Вместе весело шагать”

“Чему учат в школе”

“Дважды два – четыре”

“Если с другом вышел в путь” – “Когда мои друзья со мной”

А також спірну і, мабуть, заборонену тепер в Україні пісню “Что тебе снится, крейсер “Аврора?”

А також гімн “Клубу веселих і кмітливих” – “Мы начинаем КВН …”

Крім десятків композицій для дитячої аудиторії, у творчому доробку Шаїнського кілька сотень шлягерів, які без перебільшення співала вся країна. Його пісні виконували Ганна Герман, Людмила Гурченко, Едуард Хіль, Йосип Кобзон, Лев Лещенко, Софія Ротару, Едіта П’єха, Алла Пугачова та інші популярні в Союзі співаки.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”