Поліція знайшла “Апостол”, викрадений з бібліотеки Вернадського

В одному з ресторанів Києва під час проведення спецоперації правоохоронці затримали людей, які ймовірно причетні до викрадення унікального стародруку “Апостол” Івана Федорова із Національної бібліотеки імені Вернадського. З “антикварами” була і книжка 1574 року, саме відбувалася угода про її продаж.

“Сьогодні в одному з ресторанів по вул. Саксаганського у Києві під час проведення спецоперації правоохоронцями затримано троьох людей, які ймовірно причетні до викрадення книги “Апостол” з бібліотеки ім. Вернадського. Книгу, зовні схожу на викрадений стародрук, вилучено на місці події у згаданих осіб. Слідчі дії наразі тривають”, – повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець і розмістила це фото.

Як повідомляють джерела у поліції, книжку нібито хотіли продати за $150 тис., але зійшлися на $100 тис. Всі затримані є українцями. Наразі поліція проводить обшуки у п’яти місцях.

Нагадаємо, московський стародрук “Апостол” Івана Федорова 1564 року зник із столичної Національної бібліотеки імені Вернадського 10 травня 2016 року. Це одна з найдавніших книг, надрукованих на території Росії, відомо лише про майже 90 примірників цього видання. Викрадач представився співробітником СБУ і мав при собі листа про перевірку цінних фондів.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 5 =