Михайла Іллєнка обрали головою правління Української кіноакадемії

Створену в цьому році Кіноакадемію очолив знаний актор, режисер, сценарист, лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка, член-кореспондент Національної Академії мистецтв України Михайло Іллєнко.

“Українська Кіноакадемія – це спосіб об’єднати зусилля і досвід різних поколінь кінематографістів навколо розбудови національного кіно України. Я би хотів бачити Кіноакадемію інструментом самоідентифікації українського кіно, починаючи від інженерного винаходу Йосипа Тимченка – до наших творчих внесків у сьогодення і пошуків студентів, спрямованих у завтра. Академія це – пам’ять. Не забуваємо про українського режисера Олега Сенцова, якому сьогодні найважче, бо несправедливість – найтяжче покарання”, –зазначив Михайло Іллєнко, слова якого наводить пресова служба Національної Спілки кінематографістів.

До речі, у 2012 році стрічка Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” була висунута від України на премію “Оскар”. У цьому фільмі головну роль зіграв чудовий український актор Дмитро Лінартович.

Дивіться відеосюжет з Дмитром Лінартовичем

Найближчим часом Кіноакадемія, яку очолив Михайло Герасимович, вручатиме уже наш, український «Оскар» кращим вітчизняним фільмам. Відбудеться знакова подія у житті українського кіномистецтва – вручення нагород першої національної кінопремії «Золота джига». Переможці будуть оголошені під час церемонії, яка пройде 20 квітня у готелі Kyiv Fairmont Grand Hotel.

Окрім цього, у 2017-ому завершить навчання четвертий набір студентів режисерської майстерні Михайла Герасимовича у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені Карпенка-Карого. А також має відбутися кінофестиваль українського кіно «Відкрита Ніч – дубль 20», який Іллєнко очолює уже 20 років – з 1997-го року.

Підготувала Марина ХОВРАХ

Інтерв`ю Дмитра Лінартовича читайте тут

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fourteen − 1 =