7 фактів про легендарного Юбера де Живанші

На 92-му році життя помер легендарний модельєр Юбер де Живанші.

Згадаємо 7 фактів біографії французького кутюр’є.

1. Професійну діяльність Юбер де Живанші починав з роботи асистентом разом з тоді ще нікому невідомим Крістіаном Діором в іменитих паризьких модельєрів: Жака Фата, Роберта Піге та Ельзи Скіапареллі.

2. У лютому 1952 року 25-річний Юбер відкрив Givenchy, ставши наймолодшим дизайнером в історії високої моди. Наступного сезону в світ вийшла перша колекція кутюр’є. Предмети шилися з недорогих тканин через брак фінансових коштів, але завдяки участі в показі моделі Беттіні Грациані й тонкому поєднанню легкості та чарівності образів, молодий автор отримав визнання спочатку в Парижі, а потім і в усьому світі.

3. У 1954 році Живанші зустрів музу всього життя – Одрі Хепберн. Для фільму «Сабріна» актриса створювала образ в дусі справжнього французького шику за допомогою вбрання від Givenchy. Після виходу кінострічки бренд мав шалений попит у клієнтів. Юбер де Живанші й Одрі Хепберн стали друзями на все життя. Це був унікальний творчий тандем, який подарував світу істинно паризький образ із фільму «Сніданок у Тіффані» – маленьку чорну вечірню сукню і довгі шовкові рукавички. Живанші неодноразово зізнавався, що Хепберн втілює в собі саме ту жінку, для якої він і створює свої колекції. Актриса грала роль беззмінної музи модельєра аж до своєї смерті в 1993 році.

4. Ще однією іконою стилю, яка віддавала перевагу саме Givenchy, була перша леді США Жаклін Кеннеді. Дружина президента часто з’являлася на офіційних заходах у вбранні дизайнера. На похорон Джона Кеннеді вона одягла створену спеціально для неї чорну сукню Givenchy.

5. 1953 рік був відзначений для Юбера де Живанші важливою подією – знайомством з Крістобалем Баленсьяґою, якого він згодом називав своїм головним учителем. Живанші був єдиною людиною, якій великий кутюр’є показував свої колекції ще на стадії розробки.

6. Колекції для масового виробництва pret-a-porter вперше придумав саме Живанші. Модельєр завжди хотів шити вбрання для найширшої аудиторії. У 1968 році в світ вийшла колекція жіночих суконь, а через 5 років він презентував і лінію для чоловіків.

7. У 1995 році, вже після продажу бренду (в 1988), Юбер йде зі світу моди. Живанші починає займатися виключно цікавими для нього проектами: організацією виставки Крістобаля Баленсьяґа, реставрацією королівських садів Версаля, дизайном поштових марок. Ім’я «останнього французького класика» Юбера де Живанші навічно вписано на сторінках історії в одному ряду з Крістіаном Діором, Крістобалем Баленсьяґою і Коко Шанель.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *