“Мобілізація” Дмитра Лінартовича мобілізує патріотизм

Відомий актор, співак Дмитро Лінартович каже, що не може співати про війну, «як про прогулянку парком, про голод, як про щось святкове, про людину, яка пройшла фронт, як про відвідувача кав’ярні, що спокійно сидить і п’є каву». У Лінартовича на протиріччях “народжується” твір, на чорному і білому…

Один із таких творів – новий альбом «Мобілізація».

Ось деякі відгуки про цей диск.

Іван ЛЕНЬО, музикант, лідер гурту “Kozak System”:

– Колись, не так давно, я спілкувався з відомим польським музикантом Соботою. Коли зайшла мова про війну на сході, він запитав: «А чи багато українських музикантів відрефлексували на події, які сталися в країні? Скільки було написано альбомів гуртами чи співаками про війну на сході?». Я тоді не знайшов, що відповісти. Сказав, що альбомів таких не знаю, а поодинокі пісні є, але їх дуже мало.

«Виходить, що війна не стала тотальною проблемою всього суспільства, якщо творча еліта її не помічає?» – запитав він.

Мені було сумно і соромно, бо таки це правда, що на четвертому році війни її не помічає не тільки творча еліта, а й половина населення України. Так от. Нарешті потяг зрушив з місця. В Останній Барикаді був презентований повноцінний музичний альбом “Мобілізація”. Автор текстів і музики – Дмитро Лінартович (актор, музикант, головний герой фільму Михайла Іллєнка “ТойХтоПройшовКрізьВогонь” та виконавець ролі Тітушки в рок-мюзиклі Володимира Лавренчука “God to be free”). Приємна новина і гарний альбом. Пісні справжні й емоції щирі.

Галина ГУЗЬО, автор соціально-мистецького проекту «Пісні війни» :

– Від учорашнього вечора вже шостий чи сьомий раз переслуховую альбом-новинку «Мобілізація» від Дмитра Лінартовича. У цих 13 треках стільки емоцій, чесно написаних і проспіваних тим, хто пройшов війну на сході України. Коли творчі люди потрапляють у жорна жорстокого часу, вони по-особливому відчувають все, що відбувається довкола. По-особливому сприймають та інтерпретують реальність, яка для більшості залишається хронікою у випусках новин. «Мобілізація» – не просто пісні, це справжня моновистава. Часто – натягнутий нерв. Але у цьому міцному, сталевому нерві є місце для ніжності та чуттєвості. А якщо якусь із цих пісень, Дмитре, спробувати зробити і в рамках проекту «Пісні війни»?

На фото: Дмитро Лінартович в редакції “Українського репортера”

Фото Ігоря ІВАРОВСЬКОГО

На цю тему читайте тут:

Дмитро Лінартович: “Переймаюся болями й тривогами рідної землі”

Відомий актор Дмитро Лінартович завітав до “Українського репортера”

Російський кліп про морську піхоту “порве” пісня про українську морську піхоту

Також дивіться відео:

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 9 =