Київ “зазвучав” у графічній сюїті

У Музеї історії Києва відкрилася виставка-колекція графіки «Київ. Графічна серія».

Мало хто з жителів столиці знає, що у фондах цього музею зберігається колекція графіки, що налічує понад шість тисяч експонатів. Усі мистецькі роботи присвячені столиці України.

Однак, через те, що псуються від світла, їх не можна виставляти на тривалий час. Тому ця колекція є маловідомою. Кілька тижнів на рік – ось і все, що дозволяє крихкий папір.

І ось з 14 червня по 23 липня у киян та гостей міста з’явилася унікальна можливість побачити частину цих графічних скарбів. Роботи, представлені на виставці, створені митцями з 1950-х до 1980-х років минулого століття. Деякі з творів цьогоріч експонуються вперше.

У залах музею знов ожила історія Києва. Змінювалося місто, а з ним і мистецьке бачення. Від реалізму – до вишуканої стилізації, від захопленого милування пам’ятками архітектури – до конструювання художником «свого» фантастичного Києва поза межами часу і простору.

У різночасових роботах художників Київ постає містом архітектурних символів України і містом затишних вуличок та дворів, містом величних ландшафтів і зайнятих своїми справами людей. Кожен митець веде свою оповідь у гравюрах, кожна з яких – окремий розділ нескінченної книги про наше чудове місто. Скажімо, твори українського графіка Самуїла Каплана вирізняє ліризм, теплий, м’який гумор і поряд з ними – ледве помітна тінь смутку. Художник Олександр Пащенко присвятив столиці “Київську сюїту”, яку до кінця життя доповнював новими сюжетами. Десятки його гравюр зафіксували довоєнний Київ, а також зруйноване війною та відновлене місто, яке митець вважав найкрасивішим у світі.

Помилуватися “Історією столиці у графіці” можна буде аж до 23 липня. Приходьте, послухайте цю “сюїту Києва” серцем.

Світлана Ковальова
Фото Кирила ХМІЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *