Культурний скандал у Харкові: прем’єру опери зірвала дискотека

У Харкові вибухнув культурний скандал. Інцидент стався 7 грудня під час прем’єри в Харківському національному академічному театрі опери і балету опери “Норма”, головну партію в якій запросили виконати солістку (сопрано) Національної опери Людмилу Монастирську, а оркестром керував україно-американський диригент Хобарт Ерл.

Під час головної арії “Cаsta Diva” в залі… зазвучала гучна музика, яку не міг заглушити навіть оркестр.

Частина слухачів залишили залу, щоб не слухати дискотеку замість опери, частина – пішли розбиратися, що ж сталося. Головного адміністратора на місці не виявилося, а контролери пояснили, що в малій залі оперного театру… проводить свій захід Харківська облдержадміністрація.

Справа в тому, що мала сцена оперного давно не належить театру. З 2014 року це окреме комунальне підприємство – Театрально-концертний центр, який підпорядковується облраді і Харківській ОДА. Під репертуар Оперного він не підлаштовується і включає дискотечну музику під час опер. Єдина лінія інфраструктури театру зруйнована.

Місцева влада бездіяльна, тож артисти планують звертатися до Міністерства культури. А тим часом ображені глядачі вимагають від керівництва театру повернути гроші за квитки. Така опера – під акомпанемент популярних шлягерів їм не до смаку.

Цікаво, що на сайті театру про скандальну прем’єру сказано так: “7 листопада на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка з аншлагом відбулася прем’єра концертного виконання  шедевру епохи італійського «bel canto» – опери Вінченцо Белліні “Норма”…

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 4 =