Кінострічка “Крути 1918”. Через 100 років (+відео)

Цього року українці зможуть повернутися на 100 років назад. Для цього не потрібно винаходити машину часу, варто тільки переглянути історичну кінострічку «Крути 1918». Прем’єрою фільму продюсери обрали дату 6 грудня 2018 року.

Завданням творчої команди, яка працювала над створенням фільму, було якомога точніше відтворити події 1918 року.

У кінострічці «Крути 1918» йдеться про бій під Крутами, про сотню студентів, котрі дали відсіч більшовицькій банді. За основу сюжету режисери взяли історію братів Олекси і Андрія Савицьких.

«Під час роботи було дуже холодно. Більшу частину фільму знімали на вулиці. Холод пронизав до кісток. Зйомки тривали по 12 годин кожного дня. І я тоді думав: «Якщо нам так холодно, то як було тим хлопцям сто років тому?». Коли були перерви, то ми сиділи та грілись у вагончиках, а вони – в окопах, і одяг був не той. Вони молодці. Це справді ГЕРОЇ», – розповідає актор Андрій Федінчик.

Також одною з головних героїв є дівчина Софія, в яку закохуються обидва брати.

«Чому Софія? Продюсеру не подобалося попереднє ім’я головної героїні кінострічки. Ми довго думали, яке ім’я обрати… Оскільки багато подій у фільмі відбуваються саме на Софійській площі, то ми з творчим колективом погодили, що дівчину, яку мені пощастило зіграти у «Крутах 1918», будуть звати Софією», – розповідає акторка Надія Коверська.

У зйомках фільму було задіяно близько тисячі акторів та дві тисячі одиниць зброї. У масовці сцен боїв брали участь Нацгвардійці.

«Процес зйомки був дуже непростим. Було дуже холодно і важко. Проте хлопці завжди змагалися за те, щоб зробити і свій, творчий, внесок в історію, взявши участь у створенні фільму», – розповідає прес-секретар Нацгвардії Вадим Голуб.

«Ми показали 10-15 крупних планів наших героїв, кожне обличчя випромінювало любов. Намагалися зробити цю картину саме через любов, тому що через ненависть людьми легше маніпулювати», – каже режисер Олексій Шапарєв.

Проект художнього фільму «Крути 1918. Захист» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ї річниці бою студентів під Крутами).

«Це фільм, який має зворушити кожного українця і кожного громадянина світу, який не байдужий до такий речей, як свобода, патріотизм, любов до власного народу. Усе це наші персонажі втілюють на екрані. Ми створювали дуже багато «збірних» образів, бо героїв-крутян було 300 чоловік. Ми намагалися максимально показати тих героїв, які 100 років тому захищали нашу столицю», – розповідає автор ідеї та сценарист Костянтин Коновалов.

Карина КАЛІТОВСЬКА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 × two =