Через Самойлову “Євробачення” змінює правила

Скандал навколо ситуації з представницею Росії на конкурсі “Євробачення-2017” Юлією Самойловою, якій Україна заборонила в’їзд на свою територію через виступ в окупованому Криму, відбився на правилах пісенного конкурсу. Тепер країни-учасниці не повинні включати в свої делегації осіб, яким обмежено в’їзд до країни-господарки “Євробачення”. Про це повідомляється на сайті Європейської мовної спілки (EBU).

“Без сумніву, конкурс пісні “Євробачення-2017″ у Києві затьмарили кілька небажаних інцидентів, багато з яких ледь не призвели до можливого переносу заходу за межі України”, – йдеться в заяві.

У Європейській мовній спілці наголосили, що “найнеприємнішою проблемою” конкурсу цього року стала заборона на в’їзд до України представниці РФ Юлії Самойлової через її відвідування Криму після окупації Росією у березні 2014 року.

Через цей скандал засновникам “Євробачення” довелося внести низку змін і поправок до регламенту майбутніх конкурсів. Тепер, відповідно до нових правил, національні мовники не повинні будуть включати в свої делегації осіб, яким обмежено в’їзд до країни, яка приймає “Євробачення”.

Зміни торкнулися і графіку підготовки до “Євробачення” – тепер Європейська мовна спілка у  разі затримок може передати право організації конкурсу іншому мовнику. Ці зміни правил були схвалені на попередній нараді референтної групи в Женеві у червні 2017 року. Раніше цю інформацію направили ​​національним мовникам.

“Європейська мовна спілка ще раз пояснює, що конкурс пісні “Євробачення” не є політичною подією, а це означає, що будь-яка форма політичної пропаганди під час заходу або включення в зміст пісні будь-якого елементу, що стосується політики, – заборонені”, – йдеться в листі ЄМС.

Також у правилах прописано, що кожен офіційний мовник конкурсу має забезпечити трансляцію всіх етапів “Євробачення”. У разі, якщо з телеканалом виникають проблеми, оргкомітет конкурсу буде розривати договір з даними мовником і укладати угоду про трансляцію конкурсу з іншим.

Нагадаємо, право представляти Росію на “Євробаченні” у Києві виборола співачка Юлія Самойлова. 27-річна дівчина є інвалідом 1-ї групи і з дитинства пересувається у візку. Через те, що у червні 2015 року Самойлова виступала в окупованому Росією Криму, СБУ на три роки їй заборонила в’їзд до України.

Європейська мовна спілка почала вимагати від України дотримуватися регламенту і дозволити в’їзд і виступ усіх учасників конкурсу. Україна у відповідь запевнила у своїй повній готовності прийняти в Києві будь-якого російського артиста, який не має проблем з українським законодавством. У пошуках компромісу Європейська мовна спілка навіть запропонувала Першому каналу РФ організувати виступ Самойлової на конкурсі шляхом прямого ефіру зі студії. Росіяни категорично відмовилися.

У підсумку Європейська мовна спілка вирішила не відстороняти Україну від участі в конкурсі, однак оштрафувати Національну суспільну телекомпанію України. Першому каналу оголосили догану за відсутність представника російської делегації на обов’язковому засіданні голів делегацій в Києві і відмову від трансляції конкурсу.

26 липня 2017 року Європейська мовна спілка спільно з національним телебаченням Португалії визначили місто, в якому в 2018 році відбудеться 63-й пісенний конкурс “Євробачення”, ним буде Лісабон. Півфінали заплановані на 8 і 10 травня, а фінал – 12 травня.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 − three =