3D принтер для Іллі Муромця: найсучасніші технології дісталися Київської Русі (+відео)

Пам’ятник легендарному богатирю Іллі Муромцю, робота над яким завершується в Києві, створюють за унікальною технологією: форми для скульптури, які заливають бронзою, виготовили на 3D принтері.

 

Нічого подібного для пам’ятника настільки великого розміру в Україні (а може, й у цілому світі) ще не застосовували, написав у Фейсбуку Віталій Кличко.

 

Як пояснив мер, без 3D принтера роботи могли б затягнутися на декілька років. Таку технологію запропонував Володимир Журавель (автор скульптури дітей на Поштовій площі).

 

До речі, позував для образу Іллі Муромця сучасний богатир Василь Вірастюк. Пам’ятник заввишки 11 метрів (разом із гранітним постаментом) установлять у парку «Муромець» у Деснянському районі, про це повідомляє КМДА.

 

«Не думаю, що варто сперечатися, чи потрібен нам цей пам’ятник. Ілля Муромець, який, за переказами, народився поблизу Чернігова, служив князю Володимиру, охороняв Київ і похований у Києво-Печерській лаврі, – це наш богатир, це наша історія. Яку сьогодні, на жаль, намагаються у нас поцупити. Тому Муромець стоятиме у Києві, на території Труханового острова, там, де колись розташовувалася дружина князя Володимира!» – наголосив Віталій Кличко.

 

На фото: Василь Вірастюк, Ілля Муромець і Володимир Журавель

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × five =