24 роки тому не стало незабутнього Назарія Яремчука

Цього дня 24 роки тому, 30 червня після тривалої і важкої хвороби пішов з життя великий український естрадний співак, Народний артист УРСР, Народний артист України – незабутній Назарій Яремчук.

Відомий виконанням українських пісень: “Червона рута”, “Водограй”, “Смерекова хата”, “Стожари”, “Гай, зелений гай”, “Родина”, “Я піду в далекі гори” тощо. Йому було 43 роки. Батько співака і композитора, заслуженого артиста України Назарія Яремчука-молодшого та співака, заслуженого артиста України Дмитра Яремчука, а також співачки Марії Яремчук.

Упродовж мистецького життя артист здійснив гастрольні поїздки по всіх республіках колишнього Радянського Союзу, неодноразово був учасником тодішніх пісенних фестивалів–“Київська весна”, “Московські зорі”, “Кримські зорі”, “Білоруська осінь”,“Білі ночі”,“Мерцішор”, “Вогні магістралі-77 та деяких інших.

Разом із “Смерічкою” був учасником культурної програми ХХП Олімпійських ігор у Москві,Першого Міжнародного фестивалю політичної пісні та всіх визначних тогочасних форумів, що проводилися у державі.

Назарій Яремчук підтримав, благословив і спрямував на нелегку пісенну стежину чимало молодих виконавців. З-поміж них вирізнимо Оксану Пекун з Тернополя, Світлану Зайченко з Житомира, Жанну Боднарук з Чернігова, Ніну Шестакову з Харкова, Інесу Братущик, Ореста Хому та Ірчик зі Львова, Богдана Сташківа з Івано-Франківська, Миколу Романова з Києва,Ольгу Добрянську, Аллу Наталушко та Леоніда Корінця з Чернівців.

Після аварії на Чорнобильській атомній станції у квітні 1986-го Назарій тричі приїжджав в зону відчуження і виступав там перед ліквідаторами наслідків катастрофи. Після чергової поїздки до Чорнобиля додому він привіз костюм, рівень радіації на якому перевищував допустиму норму в кілька разів.

Припускають, що тоді й пустила коріння невиліковна хвороба митця.

Операцію зробили в Канаді.

А востаннє він виступав у Києві на Співочому полі. На сцену вийшов стрімко, співав легко. Але коли помахав до публіки рукою, то це у нього вийшло якось невпевнено, рухи стали кволими, немов співак прощався зi своїми слухачами.

У березні 1996 року Указом Президента України Яремчуку Назарію Назаровичу (посмертно) присуджено Державну премію України ім.Т.Г.Шевченка.

Відео останнього виступу Назарія Яремчука 20 травня 1995 року: https://youtu.be/_0Y6zMNU8mU

Фото із сторінки Назарій Яремчук у Фейсбуці.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven + eighteen =