З першого січня автомобілі можуть подешевшати на 20 відсотків

У разі проголосування Верховною Радою законопроекту №5401″Про скасування в Україні податку на додану вартість” , який передбачає скасування ПДВ, вже з початку наступного року – багато товарів, зокрема і автомобілі можуть подешевіти на 20%.

Даний законопроект було зареєстровано у Верховній Раді 16 листопада 2016 року, а 21-22 листопада направлено на розгляд до профільних комітетів.

Про це пише видання “Автоцентр”. “Скасування ПДВ зможе побороти корупцію і зробить чимало товарів, зокрема  автомобілі, набагато дешевшими для споживача. У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що надходження до бюджету від ПДВ весь час зменшуються, порівняно із сумами компенсації. Цей податок стимулює корупцію контролюючих органів.

Розміри так званих “відкатів” у період з 2010 до 2015 р. досягали 60% від суми повернення ПДВ.

“В результаті близько 70% економіки країни перебуває в тіні саме через недосконалість податкової системи”, – пише автомобільний тижневик.

Наприклад, такі країни як США, Угорщина, Фінляндія, Чехія мають нульову ставку ПДВ. У Швейцарії вона становить лише 2,6–8%, в Японії, Сінгапурі, Тайвані, Малайзії – від 3 до 6%.
Законопроект пропонує скасувати з 1 січня 2017 року податок на додану вартість в Україні, як дискримінаційний та корупційний. У результаті споживчий ринок, зокрема ринок автомобілів отримає потужний поштовх до розвитку. В цьому переконані і у Всеукраїнській асоціації автомобільних імпортерів і дилерів.

Зокрема,генеральний директор асоціації Олег Назаренко на прес-конференції “Проблеми авторинку. Підсумки року і прогноз на 2017” зазначив, що Український ринок автомобілів стабілізувався і наступного року можна очікувати збільшення зростання продажів на 30-35% порівняно з 2016 роком.

Світлана КОВАЛЬОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × two =