Юрій Луценко – митникам: “Готуйтеся до розмови з прокурором”

Кавалерійськими атаками подолати контрабанду неможливо. Про це генпрокурор заявив на селекторній нараді в Кабміні, присвяченій боротьбі з контрабандними схемами. Участь у заході взяли прем’єр-міністр та керівники правоохоронних органів.

 

На підтвердження своєї думки Юрій Луценко заявив: «Це підтвердила і практика наших «чорних сотень», яка була ефективною на початку діяльності. Створення нових «чорних», «сірих», «зелених» сотень призведе до того ж результату. Нам потрібна системна робота. Насамперед аналітично-оперативна взаємодія. Саме цього, на мою думку, бракує ДФС». 

 

Окрім того, треба відновити кримінальну відповідальність за контрабанду – передусім підакцизних товарів. «Сьогодні вся Європа сміється з того, що ми її скасували і розраховуємо на затримання контрабандистів лише в сусідніх з нами країнах», – наводить у Фейсбуку слова генпрокурора його прес-секретар Лариса Сарган.

 

Податкове навантаження на одиницю імпорту постійно падає, і проблема ненадходжень до бюджету від митниці є кричущою, констатував керівник Генпрокуратури. На його переконання, якби податкове навантаження у 2017-2018 рр. було втримано на рівні 2014-го, держава отримала б від роботи митних служб на 6-7 мільярдів доларів більше.

Торкаючись проблеми автомобілів на єврономерах, Юрій Луценко закликав керівників митниць західних областей «приготуватися до розмови з прокурором».

За його словами, до України заїхало щонайменше 300 тисяч таких авто, переважна більшість – із західних областей. «Через вас пройшли десятки тисяч цих автомобілів, які зараз без сплати митних платежів, м’яко кажучи, ускладнили ситуацію на дорогах України», – цитує генпрокурора УНІАН.

«Повнота відповідальності лежить на вас, як і на всіх ваших колегах із західної України, насамперед. Я не знаю, чи дійсно ви не знаєте, скільки заїхало цих автомобілів, але ви точно знаєте, скільки коштує пропустити такий автомобіль. Прошу бути готовими до розмови з прокурором із цього приводу», – зазначив керівник Генпрокуратури.

 

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

9 + two =