Україна отримає новий транш від МВФ до кінця року, якщо домовиться про ціну на газ – Данилюк

Україна може отримати черговий кредитний транш Міжнародного валютного фонду до кінця 2017 року, якщо вдасться домовитися з донором щодо ціни на газ. Переговори з цього питання тривають, офіційний Київ і МВФ намагаються вивести справедливу формулу ціни. Про це заявив міністр фінансів Олександр Данилюк на брифінгу у Вашингтоні.

Нагадаємо, уряд мав підняти ціну на газ для населення з 1 жовтня 2017 року на 17,6% (це погоджено з МВФ), однак проти цього виступає прем’єр-міністр Володимир Гройсман. Замість цього 26 вересня Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін. Для населення та підприємств теплокомуненерго продовжує діяти ціна на газ, установлена з 1 квітня 2017 року – 4 942 гривні за 1 тисячу кубометрів.

Раніше заступниця голови НБУ Катерина Рожкова заявляла, що для отримання нового траншу Міжнародного валютного фонду, крім прийняття пенсійної реформи, потрібно провести приватизацію і створити Антикорупційний суд. Національний банк очікує від МВФ новий транш у розмірі $2 млрд.

Нагадаємо, у березні 2015 року МВФ відкрив чотирирічну програму для України в об’ємі $17 млрд. З них Україна вже освоїла $8,7 млрд. На початку квітня ми отримали шостий транш у розмірі $1 млрд.

Більше про те, що вимагає донор в обмін на гроші, читайте тут

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − 11 =