Україна і ЄС підписали програму макрофінансової допомоги на 1 мільярд євро (+відео)

Від Єврокомісії підпис поставив віце-президент ЄК Валдіс Домбровскіс, від України – в.о. міністра фінансів Оксана Маркарова і голова Національного банку Яків Смолій, передає LB.ua.

Це вже четверта така програма. Перші дві було відкрито в 2014-2015 рр., тоді Єврокомісія виділила 1,61 млрд. євро. Ще 1,2 млрд. євро Україна одержала в рамках третьої програми протягом двох наступних років.

Нова програма макрофінансової допомоги передбачає два платежі протягом двох із половиною років. Кредит, спрямований на підтримку економічної стабілізації та структурних реформ, доповнюватиме ресурси, що надаються іншими міжнародними донорами.

Виділення допомоги прив’язане до виконання програми МВФ, місія якого якраз перебуває в Києві.

Перший транш у розмірі 500 млн. євро може надійти вже цього року – за умови відновлення програми кредитної допомоги від МВФ.

Разом з Віце-президентом Європейської комісії Валдісом Домбровскісом підписали два важливі документи: Меморандум про взаєморозуміння та Кредитну угоду між Україною та Європейським Союзом щодо Четвертої програми макрофінансової допомоги Україні в обсязі 1 мільярд євро.Це – практичний результат моїх попередніх політичних домовленостей з Президентом Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером у рамках саміту «Східного партнерства». ЄС надає Україні макрофінансову допомогу з 2014 року і це вже четверта програма.Дякую пану Валдісу Домбровскісу та всім членам Єврокомісії за значний внесок у підтримку України.

Опубліковано Петром Порошенком П'ятниця, 14 вересня 2018 р.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

5 − four =