У крамницях покупці переплачують з вини держави. Висновок економіста

Олексій ДОРОШЕНКО

Протягом останніх двох тижнів ми бачимо зниження курсу валют – як офіційного, так і обмінного. Заходимо до магазинів і ринків – а ціни не зменшилися.

І лише окремі імпортні продукти з невеликим терміном придатності, як, наприклад, цитрусові, впали в ціні. Виробники та імпортери орієнтуються не на курс, а на можливість його передбачити.

За стабільного курсу протягом кількох місяців продавці всіх рівнів у вартість товару закладають поточний курс.

Це можна було побачити 2017 року.

Але коли його спрогнозувати неможливо, то всі починають закладати ризики знецінення.

І за поточного курсу в обмінниках 27,5 грн за долар ми купуємо товари та продукти за курсом 29–30 грн за долар.

Більш-менш прогнозованим постачальники вважають курс валют, якщо він суттєво не змінюється протягом хоча б місяця. А зараз ми, покупці, переплачуємо за нестабільність.

І таку нестабільність створює не бізнес, а держава.

На деякі товари, такі як електроніка, косметика або імпортні фрукти та овочі, ціни від постачальника можуть змінюватися у період валютної нестабільності щодня. А іноді навіть кілька разів на день.

Якщо купувати електроніку в інтернет-магазинах, то можна побачити зміну ціни протягом дня. У традиційному магазині переоцінку зробити значно складніше, зважаючи на значний асортимент, тому й ціни будуть стабільнішими.

Щодо продуктів, то традиційно останніми роками ринки пропонують покупцям нижчу ціну. Але в період зростання курсу покупець повертається до торговельних мереж, оскільки принцип рітейлерів – не часто змінювати ціну задля покупця – приваблює.

Олексій ДОРОШЕНКО, економіст
Фото Олексія ІВАНОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *