Тривалі святкування більше пасують країнам із потужною економікою

Олександр Дорошенко

Для тих, хто сумує за відсутністю в 2018 році великих канікул з приводу новорічних свят, скажу, що робота з перших днів року дасть Україні додатково не менше 1% зростання ВВП. Кожен робочий день дає країні близько 0,4% приросту внутрішнього валового продукту.

В Україні де-факто існують великі січневі та травневі свята. Але такі звичаї пасують заможним країнам, які мають потужну економіку. Для тих, хто падає або тільки піднімається, подібні звички є шкідливими для економіки та власного гаманця. Це пам’ять про роки, коли наша країна зростала, і досі святкові дні, які припадають на вихідні, потім подовжують вихідні. У 2015 році таких днів було шість. Із країн, які Асоціація постачальників вивчала, лише в Польщі є схоже правило. Але воно стосується свят, які припадають на суботу. Такий день у них також буде вихідним. У той же час роботодавці самостійно визначають день, коли працівники відпочивають.

У нашій країні, де ВВП упав у два рази й зараз зростає темпами по 2% щорічно, кожен відсоток важливий. Інакше ми ще 20 років будемо досягати рівня життя 2013 року. Хтось скаже, що краще піднімати економіку за рахунок ефективності праці. Але для цього необхідні гроші, які будуть інвестуватися у виробництво. А з грошима, як на внутрішньому ринку, так і з іноземними інвестиціями, маємо велику проблему.

Тож коли справа стосується розвитку країни та підвищення рівня життя, то відпочинком необхідно жертвувати.

Олексій ДОРОШЕНКО

Фото Олексія ІВАНОВА

Сторінка Олексія Дорошенка у Фейсбуку

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

17 − 6 =