Спочатку реформи, потім гроші. ЄС готовий надати Україні один мільярд євро

Затвердження нової програми макрофінансової допомоги Європейського Союзу для України залежатиме від швидкості проведення реформ в країні. Про це повідомив віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.

“Важливо, що ЄС залишається з Україною, і підтримка триває. Звичайно, умовою підтримки є програма реформ в Україні, щоб ми мали змогу взаємодіяти з Україною і прискорювати проведення реформ”, – написав Домбровскіс у Фейсбуку.

Про те, що Європейська комісія затвердила нову програму макрофінансової допомоги Україні, стало відомо 28 лютого. Повідомляється, що її розмір 1 млрд євро.

Цього тижня її мають схвалити остаточно, а далі для затвердження відправлять до Європейської ради та Європарламенту. У документі можуть прописати, що гроші Київ отримає лише після виконання всіх вимог ЄС.

Скоріш за все, будуть два транші по 500 млн євро. Віце-президент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс прогонозує, що перший Україна отримає влітку або на початку осені.

Нагадаємо, що Європейський Союз проводить програму макрофінансової допомоги (MFA), щоб Україна змогла подолати кризу неплатежів, збалансувати державний бюджет і провести структурні реформи. Вона набрала чинності 3 липня 2015 року.

В рамках цієї програми Україна має отримати 2,81 млрд євро, 1,61 млрд євро вже освоїли в 2014-2015 рр. В рамках третього етапу програми, який завершився 4 січня 2018 року, ми мали отримати два транші на загальну суму 1,2 млрд євро, перші 600 млн євро ми отримали на початку квітня, однак в останньому транші нам відмовили.

Як йдеться в прес-релізі Єврокомісії, Україна на даний момент не виконала чотирьох зобов’язань. Вони у документі не названі, однак відомо, що йдеться про зняття заборони на експорт лісу-кругляку, запуск автоматичної перевірки е-декларацій, створення відкритого реєстру неповернених кредитів і відновлення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

В Єврокомісії визнали, що Україна виконала більшу частину (17 з 21) зобов’язань перед ЄС. Зокрема, щодо підвищення прозорості управління державними фінансами; запуск судової та адміністративної реформ; реформування енергетичного сектору, поліпшення бізнес-середовища та зміцнення системи соціального захисту.

1 березня 2018 року президент Порошенко підписав закон створення та ведення кредитного реєстру НБУ.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *