РФ: Україна не крала газ цієї зими

Російська сторона не виявила фактів розкрадання Україною транзитного газу цієї зими. Про це заявив постійний представник РФ при Європейському Союзі Володимир Чижов.

“Прямих фактів викрадення газу з транзитної труби цієї зими не зафіксовано, але говорити про те, що Україна перезимувала без російського газу – лукавство, адже газ, який знаходиться у підземних сховищах – він теж російський, який Україна закупила у попередні роки”, – заявив Чижов.

Росіяни визнають, що Україна купує реверсний газ в Європі, однак вважають, що він теж є російським, адже “колись поставлявся в ці країни ЄС”.

Загалом упродовж 2016 року Україна імпортувала 10,9 млрд куб. м газу, що на 5,6 млрд куб. м (33%) менше, ніж у 2015 році.

З зими 2017 року Україна вийшла з запасами газу в підземних сховищах в об’ємі 8 млрд 313,03 млн куб. м, що на 43,6% (на 6,419 млрд куб. м) менше, ніж на початок опалювального сезону.

За два місяці нового року з країн ЄС в Україну надійшло 2,9 млрд куб. м блакитного палива, традиційно найбільше імпортувалось зі Словаччини – 2,5 млрд. куб. м, повідомляє ПАТ “Укртрансгаз”.

Нагадаємо, що цього року Україна знову закупить блакитне паливо на гроші Світового банку. До квітня НАК “Нафтогаз України” має витратити €220 млн на закупівлю 1,1 млрд куб. м газу в Європі. Загальний обсяг кредитної лінії, гарантованої Світовим банком, складає $500 млн. Решту коштів використають для закупівлі газу, “виходячи з поточної ринкової кон’юнктури”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 3 =