Не пийте! Алкогольний фальсифікат заполонив Україну

Лише протягом минулого місяця працівники Департаменту захисту економіки Національної поліції України вилучили з незаконного обігу понад 120 тисяч літрів фальсифікованих спиртних напоїв, розповів “Українському репортеру” провідний інспектор департаменту Геннадій Гребньов.

Так, на Львівщині у зловмисників вилучено 230 тисяч підроблених акцизних марок та понад 20 тонн спирту. Припинено діяльність підпільного цеху, де було організовано повний цикл виготовлення фальсифікату. Вилучено відповідне обладнання.

У цій же області діяв ще один подібний “завод”. Вилучено 14 тис. літрів спирту етилового та спиртоводневої суміші, 3140 пляшок готового фальсифікату горілки, обладнання, устаткування, а також 127 тис. грн. та 150 доларів США готівкою. Таким чином не допущено потрапляння у роздрібну мережу фальсифікату горілки на загальну суму понад 1,2 млн.грн. На місці виробництва затримано 4 організаторів незаконної діяльності, а також 5 найманих працівників.

Фальсифікат виготовляли також в Івано-Франківській області. Працівники поліції вилучили майже 1000 літрів спирту, понад 500 літрів коньячної суміші, 250 ящиків готової до реалізації алкогольної продукції з наклеєними марками акцизного збору з ознаками підробки, 3000 марок акцизного збору, прилад для виготовлення тютюнових виробів, 500 пачок сигарет білоруських та молдовських виробників та 430 пачок сигарет без марок акцизного збору, а також інші засоби для розливу та маркування фальсифікованої продукції.

Запорізька область. У зловмисників вилучено 1300 пляшок об’ємами 0,5 л та 0,7 л готової фальсифікованої алкогольної продукції, понад тисячу порожніх скляних пляшок, понад 1680 підроблених акцизних марок, 100 літрів спирту тощо.

Закарпатська область. Викрито діяльність учасників злочинної групи – це 5 мешканців Львівської та Закарпатської областей. На території Львівської області зловмисники організували виготовлення фальсифікованої алкогольної продукції та налагодили мережу збуту такої продукції на території Західного регіону. Викрито підпільний цех, в якому учасники угруповання організовували та налагодили виробництво фальсифікованої алкогольної продукції з недоброякісної сировини, з використанням підроблених марок акцизного податку та незаконним використанням торговельних знаків.

Окрім того, вилучено незаконно виготовлену алкогольну продукцію в асортименті, з марками акцизного податку України, які містять ознаками підробки, у кількості 2 тис. ящиків (40 тис. пляшок) на загальну суму майже 700 тис. грн., а також 120 тис. доларів США, 117 тис. євро та 600 тис. грн., «чорну бухгалтерію», знаряддя та устаткування для виготовлення алкогольної продукції, скляну тару, пакувальні пристрої, підроблені марки акцизного податку, ємкості з речовиною з різким запахом спирту в загальній кількості понад 5 тонн. За попередньою оцінкою незаконні оборудки складали від 500 до 2 000 ящиків за добу в сумі від 100 тис. до 500 тис. грн.

Харківська область. Вилучено 10 тонн спиртовмісної речовини. Виготовлена фальсифікована алкогольна продукція реалізувалася партіями, через мережу пунктів заготівлі вторинної сировини, розташованих в Харкові, а також за допомогою каналів поштових (вантажних) відправлень. Встановлено, що за місяць обіг горілчаних виробів складав 50 тонн на суму 2 млн. гривень.

Зловмисники фальсифікують навіть елітний алкоголь. Так, у результаті проведення обшуків в Одесі припинено діяльність підпільного цеху з виготовлення фальсифікованих лікеро-горілчаних виробів відомих світових брендів. Продукцію фасували в нестандартну упаковку, а саме у картонні бокси ємністю 2 та 3 літра – так звані «bag in box». Збували через мережу Інтернет. За результатами проведених заходів вилучено понад 2 тис. літрів спиртовмісної рідини, підготовленої для фасування, та 250 одиниць готової продукції. Зловмисники підробляли продукцію відомих світових брендів: «Jack Daniels», «Capitan Morgan», «Martell».

Елітний алкоголь також підробляли і в Чернігівській області. З підпільної гуральні, що розташовувалася в обласному центрі, працівники поліції вилучили, крім стандартного приладдя та сировини, паперову тару з написами «Фінляндія», «Джек Деніелз», «Квінт», «Корвозер», «Фінсбері» тощо.

Леонід БОРИСЕНКО

На цю тему читайте також матеріал

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”