Поляки переходять на українські суниці

За останні шість років Україна наростила експорт свіжих садових суниць майже вдесятеро:  зі 184 тонн у 2012 р. до 1799 тонн у 2017-му. Водночас обсяги імпорту впали у 8,4 раза – з 1286 т в 2012 р. до 153 т.

Такі цифри наводить Український клуб аграрного бізнесу (УКАБ) у дослідженні під промовистою назвою «Полуничні кошмари Польщі – Україна нарощує виробництво».

Як зазначають експерти, ще кілька років тому виробництво полуниць  в Україні вважалося нерентабельним бізнесом, а вітчизняні ринки були заповнені ягодами з Польщі та інших країн ЄС.

Несподівано переломили ситуацію наші заробітчани, які масово мозолилися на суничних плантаціях за кордоном – здебільшого в Польщі. Набутий там досвід переконав, що забезпечити попит на ягоду цілком можливо і на рідних ґрунтах.

І буквально за п’ять років Україна примножила експорт заморожених суниць до Польщі більш ніж у 100 (!) разів: з 31 кг у 2013 р. до 3,2 т торік.

Звісно, абсолютні показники невеликі, коли взяти до уваги, що минулого року наша західна сусідка постачила на зовнішні ринки 95 тис. т заморожених суниць (найбільше у світі).

Проте Польща фактично втратила важливий ринок збуту. До того ж нині польські переробні підприємства дедалі охочіше закуповують дешевшу українську ягідну сировину, зазначають в УКАБ. Так, останніми днями суниці вирощені в Україні, коштували 28-35 грн./кг, тоді як польські – пересічно 53 грн./кг.

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × 1 =