Одеський припортовий: провал конкурсу був неминучим

Конкурс з продажу АТ “Одеський припортовий завод” зазнав чергової невдачі.

Відтак, сьогодні, 7 грудня прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив про неефективність роботи Фонду державного майна України:

“Фонд державного майна показує свою неефективність. Конкурс з продажу ОПЗ показав, що ця інституція не може ефективно провести приватизацію, управляти майном. Це не повноваження Кабміну, але я б позвільняв вас всіх, хто керує Фондом… Якби були мої повноваження, всі б були звільнені. Так бездарно управляти держмайном ще треба повчитися. Я пропоную заслухати до кінця місяця і внести пропозиції президенту”, – сказав прем’єр.

Сьогодні ж на урядовому порталі з’явилося повідомлення від Фонду державного майна України:

“6 грудня о 18:00 закінчився прийом заяв на конкурс з відкритістю пропонування ціни за принципом аукціону з продажу 96,567% акцій ПАТ «Одеський припортовий завод». Однак, на жаль, заяв на участь у конкурсі від потенційних інвесторів не надійшло, хоча зацікавленість до підприємства виявили близько 10 потенційних покупців”

Зазначається, що чотири потенційні покупці, більшість з яких були іноземці, надіслали листи про намір придбати пакет акцій, підписали договори про конфіденційність з Фондом держмайна, готували пакет необхідних документів, однак заяв для участі в конкурсі не подали.

Голова ФДМУ Ігор Білоус сподівається все ж отримати роз’яснення від компаній-конкурсантів, чому вони відмовилися від участі у приватизації ОПЗ.
За два тижні до ймовірної приватизації ОПЗ став одним з найбільших підприємств-боржників: його борги за газ склали 251 млн долларів (борг визнано у Стокгольмському арбітражі). Ще 31 млн долларів – боргові зобов’язання перед банками та газотрейдерами.

Чергова спроба продажу ОПЗ мала статися 14 грудня – ФДМУ підгтував до продажу пакет акцій кількістю 795,083 млн штук (99,56% акцій піприємства).

Початкова оціночна вартість ОПЗ становила 400-450 млн долларів, але вже до останньої спроби продажу підприємства вона знизилась до 150 мільйонів долларів.

Одеський припортовий завод — один із основних виробників аміаку та карбаміду, посідає третє місце у країні серед виробників азотних добрив. Також до спеціалізації ОПЗ входить перевантаження хімпродукції, що експортується з країн СНД.

Коментар для “Українського репортера”:

Володимир Ларцев, екс-радник голови Фонду держмайна, директор Центру антиолігархічної політики:

Гостра критика прем’єр-міністра на адресу Фонду держмайна свідчить про повний провал приватизаційної політики. Якщо говорити більш докладніше, то як можна було призначати Ігоря Білоуса головою Фонду держмайна, який перед цим показав низьку ефективність державної фіскальної служби і до кого були претензії з боку громадських актвістів щодо корупції?

Як можна було допустити, щоб першим заступником голови Фонду став Дмитро Парфененко, до якого є питання щодо його діяльності в попередні роки (коли керівником Києва був Олександр Попов)?

Як можна було допустити, щоб заступниками Ігоря Білоуса були призначені син радника Президента Павла Гайдуцького — Андрій, а також Володимир Державін, який донедавна був екс-помічником народного депутата Ігоря Кононенка? Тобто винні не тільки високопосадовці ФДМУ, але й керівництво країни.

Адже на проведення конкурсу негативно вплинули й такі факти: затримання правоохоронцями двох керівників цього підприємства в липні 2016-го, від’єднання заводу від поставок газу, як основної сировини, держпідприємством “Укртрансгаз”, арешт рахунків заводу Одеським апеляційним судом у серпні цього року.

Але останнім фактором, який остаточно відштовхнув потенційних іноземних та вітчизняних покупців, стала інформація про так звані таємні “записи” нардепа-втікача Онищенка. Якщо цим записам вірити, то покупці відчули додаткові політичниі ризики у наступному році.

Дмитро САМОЙЛЕНКО, Світлана КОВАЛЬОВА

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *