Нові ціни на спиртне «вдарять по голові»

В нас є така традиція – на початку кожного нового року підвищувати ціни на алкоголь. Тож уряд і нині хоче зробити українцям новорічний подарунок у вигляді підвищення акцизів на алкогольні напої з 1 січня.

Хоча у 2017 році такий подарунок ми отримували вже двічі. Ще в липні змінами до Податкового кодексу було запропоновано підвищити ставку акцизного податку на всі види спиртних напоїв на 11% за винятком сухого вина. Чому ставка на натуральне сухе вино складає 1 копійку за літр? Тому що ми беремо за приклад Європу, в якій таке вино має фактично 0% акцизного податку.

Нагадаю, що з підвищенням ставки акцизу на пиво у вересні Україна має ставку на 10% більшу, ніж мінімальна в ЄС. Водночас підвищення цього податку завжди обґрунтовувалося угодою Україна – ЄС. Але відлік цього терміну навіть ще не почався, а ми вже маємо не те що рівні ставки, а часом навіть вищі за європейські.

Голова комітету ВР з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила, що вона також проти підвищення податку саме через падіння надходжень до державного бюджету. Цьогоріч горілчана галузь, яка завжди була флагманом акцизного податку серед виробників та імпортерів алкоголю, демонструє стагнацію з надходжень. Буде добре, якщо вона перерахує стільки ж грошей до бюджету, скільки в 2016 році.

Це говорить лише про те, що тіньовий ринок зростає шаленими темпами. Для боротьби з тіньовим ринком й потрібно зробити мораторій на зростання акцизів на алкоголь хоча б на рік. Лише з початку цього року виробництво горілки впало на 20%. Якщо держава зацікавлена в підвищенні надходжень до бюджету та добробуті громадян, то на 2018 рік не потрібно підвищувати акцизи на алкоголь.

Олексій ДОРОШЕНКО, економіст

Сторінка Олексія Дорошенка у Фейсбуку https://www.facebook.com/profile.php?id=100006140566603

На цю тему чтайте також 

http://ukrreporter.com.ua/now/znovu-dorozhchaye-okovita.html

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × four =