НБУ на копійках заощадить 90 мільйонів гривень за рік

НБУ нагадує, що з 1 липня підприємства торгівлі та сфери послуг у разі відсутності монет дрібних номіналів будуть проводити заокруглення вказаних у чеку сум розрахунків готівкою.

Директор Департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко зазначив, що такий порядок спростить щоденні розрахунки громадян і дозволить скоротити видатки на карбування і забезпечення обігу більш ніж на 90 мільйонів гривень за рік.

Від 1 липня припиняється карбування монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок (в обіг випускатимуть лише монети в 10 і 50 копійок). НБУ спеціально не вилучатиме їх, вони перебуватимуть в обігу необмежений часу до окремого рішення правління Нацбанку.

Заокруглення буде застосовуватися тільки в разі відсутності монет дрібних номіналів при розрахунках готівкою за такими правилами:

1) якщо наприкінці суми стоїть від 1 до 4 копійок, вона заокруглюється в бік зменшення до найближчого числа, яке закінчується на нуль;

2) якщо наприкінці суми стоїть від 5 до 9 копійок, вона заокруглюється в бік збільшення до найближчого числа, яке закінчується на нуль.

Підприємства торгівлі та сфери послуг, що застосовують реєстратори розрахункових операцій, повинні зазначати в чеках загальні суми до та після заокруглення.

«Заокруглення не є знижкою або надбавкою, рекламою або стимулюванням продажу товарів (робіт, послуг) у значенні цих термінів, визначених законодавством України», – пояснюють в НБУ.

Фото ТСН

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

18 + 18 =