Народний депутат Андрій ПАВЕЛКО: «Війна на Донбасі може суттєво вплинути на бюджетний процес»

Голова комітету Верховної Ради України з питань бюджету Андрій Павелко прокоментував «Українському репортеру» ситуацію з бюджетом на 2017 рік.

Зокрема, ми запитували, чого чекати українцям у 2017 році? Із урахуванням того, що в 2016 році дефіцит бюджету перевищив показник 2015-го в 1,6 раза (70,13 мільярда гривень) і склав 3 відсотки ВВП, то чи буде погіршуватися ситуація? Чи, можливо, бюджетний комітет має «рецепти» виходу із такої критичної ситуації?

Цікаво також було почути думку депутата з приводу макропоказників бюджету 2017 року. Наскільки реалістичними вони є, якщо, скажімо, курс долара було закладено на рівні 27,2 гривні до кінця року, а вже у січні він сягнув 28 гривень із копійками?

– Бюджет 2017 року є реалістичним і збалансованим, – вважає Андрій Павелко. –Тому Кабінет Міністрів має всі можливості для того, щоб виконати головний фінансовий документ країни. Єдине, що може суттєво вплинути на цей процес – війна на Донбасі. Адже, нагадаю, бойові дії на сході країни, на жаль, тривають. І будь-які серйозні зміни на цьому напрямку можуть вплинути, в тому числі й на виконання бюжету.

Звичайно, можливе корегування бюджету і з причин, не пов’язаних із війною. Це нормальна практика, яка є у всіх країнах. Потрібно моніторити макроекономічні показники і виконання бюджету протягом першого кварталу. На основі отриманих результатів і згідно зі статтею 52 Бюджетного кодексу можна буде зробити відповідні висновки щодо наявності підстав і доцільності внесення або невнесення змін до Державного бюджету на 2017 рік.

Комітет з питань бюджету постійно аналізує стан виконання закону і буде реагувати відповідно до компетенції та вимог бюджетного законодавства.

Щодо курсу гривні, то нагадаю: відповідальна за цей напрям голова Нацбанку Валерія Гонтарєва запевнила, що в НБУ достатньо ресурсів для того, щоб уникнути спекулятивних коливань на валютному ринку. За її словами, деяке зниження курсу гривні в січні пояснюється сезонними факторами. І, як бачимо, у п’ятницю, 27 січня, гривня повернулася до позначки 27,2 за один долар.

Підготувала Світлана КОВАЛЬОВА

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one × 1 =