На “Мотор Січ” знову прийшли з обшуками

Служба безпеки України проводить обшуки на підприємстві “Мотор Січ” у Запоріжжі. Про це повідомила речниця СБУ Олена Гітлянська. За її словами, в операції задіяно столичних правоохоронців. Слідчі дії відбуваються через підозру в підготовці диверсії.

У липні 2017 року на “Мотор Січ” приходили з обшуками через розтрату коштів. Тоді ГПУ повідомляла, що службові особи компанії придбали “сміттєві” цінні папери на суму понад 350 млн грн, переказавши гроші низці підприємств з ознаками фіктивності.

Варто сказати, що на 25 квітня заплановані загальні збори акціонерів компанії. 14,99% акцій “Мотор Січ” належать нардепу від “Волі народу” В’ячеславу Богуслаєву – №26 у рейтингу найбагатших українців за підсумками 2016 року від журналу “Фокус” ($238 млн).

До російської агресії наша компанія виробляла двигуни для вертольотів РФ, багатьох видів літаків і крилатих ракет. Росіяни пишуть, що у “Мотор Січ” є представництва в Білорусі та РФ, за допомогою яких вдається обходити заборону на продаж країні-агресору продукції військового або подвійного призначення.

Повідомляється, що запорізьке підприємство виконує контракт на постачання авіабудівному заводу “Сокіл” 218 авіадвигунів АІ-222.

У лютому 2018 року росіяни повідомляли, що українська влада вирішила припинити поставки до РФ двигунів Д-436, які виробляє запорізьке підприємство «Мотор Січ», і які використовуються для комплектації цивільних літаків Ан-148 і Бе-200.

У Росії Ан-148 і Бе-200 збирають на Воронезькому авіабудівному заводі (ВАСО) і Таганрозькому авіаційному науково-технічному комплексі імені Г.М. Берієва.

ПАТ “Мотор Січ” – підприємство у Запоріжжі, яке розробляє, виробляє, ремонтує та обслуговує авіаційні газотурбінні двигуни для літаків та вертольотів, а також промислові газотурбінні установки. “Мотор Січ” виготовляє і супроводжує в експлуатації 55 типів і модифікацій двигунів для 61-го виду літаків і вертольотів. На підприємстві працюють понад 25,5 тисячі людей, чистий прибуток компанії за підсумками перших 9 місяців 2017 року склав 2,57 млрд грн.

До складу “Мотор Січ” входять:

  • Запорізький моторобудівний завод“;
  • Запорізький машинобудівний завод ім. В. І. Омельченка;
  • Сніжнянський машинобудівний завод (контроль над ним втрачено, оскільки розташований на тимчасово неконтрольованій Україною території Донеччини);
  • Волочиський машинобудівний завод; 
  • Авіакомпанія “Мотор Січ”;
  • ТРК “Алекс”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × 1 =