На голову НБУ Порошенко висуває Якова Смолія

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді призначити Якова Смолія головою Національного банку України. Відповідний проект постанови зареєстрований на сайті парламенту, іншою постановою нардепи планують відправити у відставку чинну голову НБУ Валерію Гонтареву, яка досі перебуває у відпустці.

Нагадаємо, що Яків Смолій, який обіймає посаду першого заступника керівника НБУ, виконує обов’язки голови Національного банку України з 11 травня 2017 року.

Раніше політики, наближені до гаранта, заявляли про двох претендентів на посаду голови НБУ. Це Смолій, якого вважали фаворитом, і голова правління “Райффайзен банк Аваль” Володимир Лавренчук.

Верховна Рада може розглянути кандидатуру Смолія вже наступного пленарного тижня, 6-9 лютого. Перед цим очікується звіт чинної голови НБУ Валерії Гонтаревої.

Нагадаємо, 6 квітня вона написала заяву про відставку за власним бажанням і з 11 травня перебуває у відпустці, яка тягнеться вже 8 місяців.

За Конституцією, голову НБУ призначає Верховна Рада за поданням президента терміном на сім років.

Новому очільнику регулятора доведеться вирішувати низку завдань, насамперед стабілізовувати курс гривні, який невідворотньо падає з початку грудня і встановлює історичні антирекорди. Валерія Гонтарева заявляла, що НБУ “вмиває руки” від курсу й опікується лише інфляцією. Це також проблема, ціни зростають значно швидше, ніж прогнозував і розраховував НБУ. А ще новому головному банкіру доведеться домовлятися про черговий транш з МВФ і паралельно вести переговори з іншими фінансовими донорами України.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 + ten =