В Україні прискорилося зростання цін – НБУ

У червні 2017 року споживча інфляція прискорилася і становила 15,6% у річному вимірі (13,5% у травні). За місяць індекс споживчих цін зріс на 1,6%. Про це свідчать дані, опубліковані Державною службою статистики, повідомляє НБУ. Фактична інфляція виявилася вищою за оцінки Нацбанку, що пов’язано насамперед із швидшим, ніж очікувалося, зростанням цін на сирі продукти харчування.

Базова інфляція у червні прискорилася до 6,8%, що пояснюється подальшим зростанням тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, а також підвищенням цін на сирі продукти. Останні зумовили прискорення зростання цін на продукти харчування – до 8,4%.

Також прискорилося зростання цін на послуги, які входять до показника базової інфляції (послуги закладів з охорони здоров’я, відпочинку та культури, ресторанів та готелів).

Разом з тим, посилення курсу гривні до долара США утримувало ціни на імпортовані товари практично незмінними та сприяло сповільненню зростання цін на одяг та взуття.

Зростання цін на сирі продовольчі товари продовжило прискорюватися (23,6% у річному вимірі та 7,2% за місяць). Насамперед дорожчають  овочі (40,7%) та фрукти (29%) через втрату частини врожаю (зокрема полуниці) внаслідок несприятливих погодних умов.

Зростання цін на м’ясо та молоко продовжує прискорюватися внаслідок зростання світових цін і значних обсягів експорту. У червні відновилося подорожчання яєць на тлі поступового скасування обмежень на експорт до окремих країн.

Зростання цін та тарифів, що регулюються адміністративно, прискорилося до 28,8% (+1,3% у червні) насамперед внаслідок підвищення тарифів на холодну воду та водовідведення.

Швидкими темпами зростають ціни на цигарки на тлі збереження проблем із дистрибуцією. Водночас уповільнилося зростання цін на алкоголь.

Ціни на паливо сповільнили зростання до 11,5% (-1% у червні) на тлі здешевлення нафти та сприятливої ситуації на валютному ринку.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four × four =