Про бюджет Києва без оплесків та похвальби

Леонід КОСАКІВСЬКИЙ, перший Київський міський голова

–  Столиця зустріла новий рік із бюджетом у 49 мільярдів гривень. Начебто й немало. Але якщо узяти в доларовому еквіваленті, то порівняно з 2014 роком, коли нинішня команда стала до стерна влади в Києві, показники зменшилися.

Докладніше
Леонід КОСАКІВСЬКИЙ

Чотири роки тому (за курсом НБУ на початок року) міський кошторис по видатках складав 2,5 млрд доларів США, зараз – 1,7 млрд доларів. Не говорячи вже про 2008 рік, коли міський бюджет вимірювався 5 млрд доларів (25 млрд грн).

Тобто тенденція до зниження реальних можливостей бюджету внаслідок знецінення національної грошової одиниці очевидна. (Те саме спостерігаємо і на загальнодержавному рівні – державний бюджет у доларовому обчисленні в 2014-му складав понад $55 млрд, зараз – трохи більше $35 млрд, що навіть менше за бюджети деяких міст світу – мегаполісів.)

З урахуванням додаткового навантаження на видатки у зв’язку з ростом цін, тарифів, на перший план в цьому році виходить раціональне використання столичних коштів, щоб кожна витрачена гривня давала максимальний ефект.

Сторінка Леоніда Косаківського у Фейсбуку

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + 4 =