Детективи НАБУ обшукують Нацбанк

Детективи Національного антикорупційного бюро проводять слідчі дії у Національному банку України. Відбувається  обшук і вилучення документів.

“Слідчі дії відбуваються в рамках розслідування кримінального провадження за фактами зловживання посадовцями НБУ своїм службовим становищем в інтересах третіх осіб, які за попередньою змовою зі службовими особами низки комерційних банків в порушення Закону “Про банки та банківську діяльність” вчинили дії, які спричинили тяжкі наслідки державним інтересам. Йдеться про період 2015-2016 років. Розслідування за цими фактами детективи НАБУ розпочали в лютому 2017 року. Наразі жодному з учасників про підозру не повідомлено. Розслідування триває”, – повідомила прес-служба НАБУ.

Водночас журналіст Олександр Дубинський у Фейсбуку повідомив, що обшуки стосуються кредитів рефінансування Платинум Банку.

“Як я і попереджував, Гонтарєва і Рожкова догралися з кришуванням Кауфмана і його “Платинум Банку… Триває вилучення документів щодо кредитів рефінансування Платинум Банку. У кабінеті Рожкової вилучають комп’ютери, і все її електронне листування. Суть претензій – завищення вартості застав, які Нацбанк прийняв для забезпечення рефінансу”, – написав Дубинський.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що НАБУ розслідує можливі зловживання топ-менеджерами НБУ і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також проводить перевірку в світлі оприлюднених записів телефонних переговорів заступника голови НБУ Катерини Рожкової.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − ten =