“МаскиШоуСтоп”. Прем’єр Гройсман пообіцяв захистити “Нову пошту”

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що розбереться в ситуації щодо обшуків у компанії “Нова пошта”.

“Минулого тижня відбулася низка обшуків у компаніях. Я буду захищати легальний бізнес, і нам потрібно розібратися, що відбувається. Щоб силовики не використовували владні повноваження.

Тому я доручаю Міністерству юстиції спільно з бізнес-омбудсменом та урядовим офісом інвестицій проаналізувати цю ситуацію. Поспілкуватися з силовими структурами та представниками бізнесу, щоб ми зробили попередні висновки.

І далі всі питання мають бути предметом обговорення на одному із перших засідань комісії,  утвореної для реалізації закону щодо “МаскиШоуСтоп“.

Легальний, білий бізнес ми маємо захистити. А такі обшуки створюють неприємну атмосферу у роботі”, – написав голова уряду в своєму Фейсбуку.

Нагадаємо, 16 березня компанія “Нова Пошта” повідомила, що в її офісах  у відділенні 1 (Київ), відділенні 25 (Полтава), відділенні 1 (Одеса), відділенні 3 (Львів), відділенні 1 (Харків) та відділенні 1 (Дніпро) здійснюються обшуки представниками ГПУ.

“Слідчі дії проводяться на виконання ухвали Печерського районного суду м. Києва від 28 лютого 2018 року в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні від 18.11.2017 за фактами, що стосуються надання фінансових послуг та здійснення фінансово-господарських відносин ТОВ «Нова Пошта» та інших споріднених компаній.

«Вперше в моїй практиці роблять обшук мого кабінету і мене особисто. Забирають особистий комп’ютер. Відчуваю, як просто на очах покращується інвестиційний клімат в країні», – прокоментував ситуацію співвласник компанії Володимир Поперешнюк”.

Наступного дня, 17 березня, прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган заявила, що внаслідок слідчих дій було вилучено готівку.

“За результатами проведених обшуків виявлено та вилучено документи щодо фінансово-господарської діяльності ТОВ «Нова Пошта» і зазначених вище підприємств та готівкові грошові кошти, які не обліковані та не оприбутковані в касі та в бухгалтерських документах.

Досудове розслідування триває, повідомлення про підозру не складалися та запобіжні заходи не обиралися”, – написала речниця Луценка в Фейсбуку.

За її словами, генпрокурор бере цю справу під особистий контроль і заслухає матеріали провадження в присутності адвокатів представників ТОВ “Нова пошта”.

У “Новій пошті” повідомили, що силовики вилучили 132 тисячі гривень.

Нагадаємо, наприкінці 2017 року року парламент підтримав урядовий законопроект щодо протидії тиску на бізнес. Ключові новації документа – неприпустимість та недійсність доказів, отриманих під час виконання ухвали про обшук, винесеної без технічної фіксації. Так само недопустимими будуть докази, отримані під час обшуку, на який не було допущено захисника.

У березні 2018 року було створено спеціальну комісію з питань виконання вимог цього закону. До складу комісії увійшли представники передусім ділових кіл.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

nine − five =