Китайську делегацію зацікавили можливості навчання в Україні

Після відкриття пам’ятника Конфуцію в Україні інтерес китайських науково-технічних та ділових кіл до нашої країни значно підвищився. В першій половині вересня Україну відвідали китайські делегації з Ченду (провінція Сичуань) та Шанхаю, головним чином представники бізнесу, був проведений інвестиційний форум та виставка китайських компаній «Парус Шанхаю».

З делегатами зустрівся Посол Китаю в Україні Ду Вей. Він зазначив, що Україна має потужну науково-дослідницьку базу та талановиті людські ресурси, а потенціал її майбутнього розвитку є величезним. Українці приділяють велику увагу китайському ринку та прагматичній співпраці з Китаєм в рамках Нового Шовкового шляху.

Член вищого керівництва Ченду Ву Кай розповів, що Ченду є важливим центром науки і техніки та інновацій у Південно-західному регіоні, особливо у сферах аерокосмічної діяльності, нових матеріалів, електронної інформації, виробництва обладнання та ін. Метою візиту до України є сприяння практичному Співпраця між Ченду та Україною сприятиме інноваційному розвитку України та Китаю співробітництву між Ченду та Україною в аерокосмічній та інших сферах, започаткування обмінів та програм навчання в науково-технічній та інноваційній сфері з відповідними сичуанськими підприємствами та університетами.

Делегацію міста Ченду дуже зацікавили можливості навчання в Україні.Таких можливостей у нас багато, серед яких, зокрема програми інноваційного навчання, які організує UkraineIS – програмування, віртуальна реальність, створення комп’ютерних ігор, робототехніка, англійська мова, робота в медіа та бізнес-проектах для дорослих і дітей, які завдяки цьому створюють власні проекти, отримують нагороди на провідних конкурсах та хакатонах, а надалі – перспективну роботу.

Під час Форуму китайсько-українського торгово-інвестиційного співробітництва, який проходив минулого тижня, Сергій Вакарін відвідав виставку «Парус Шанхаю», зустрівся з Послом КНР Ду Веєм та представив підсумки візиту делегації Ченду. Він підкреслив перспективність ділових контактів не лише з східними регіонами Китаю, але також із з швидко зростаючими західними провінціями, серед яких лідирує Сичуань.
Посол Ду Вей впевнений, що співпраця між підприємствами та університетами Ченду та України сприятиме інноваційному розвитку як самої України, так і Ченду та всього китайського Південного Заходу.

Нагадаємо, що під час візиту в Україну Віце-прем’єра Китаю Ма Кая 2019 рік був анонсований як Рік Китаю в Україні.

Сергій ВАКАРІН, голова UkraineIS

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 4 =