Курцям готують нове подорожчання сигарет

Тривожні новини для курців. Міністерство фінансів пропонує запровадити додатковий акциз на тютюн. Відповідний законопроект оприлюднили на сайті Кабінету Міністрів. 

Урядовці пропонують стягувати додатковий акциз для тютюнових виробів, застосовуючи коефіцієнт 1,4 до мінімального акцизного податкового зобов’язання з тютюнових виробів у разі їх реалізації за цінами, нижчими за 1,65 від мінімального податкового зобов’язання.

У Мінфіні переконують, що новий акциз зменшить продаж сигарет за заниженими цінами та покращить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку. Окрім того, Україна виконує свої зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС щодо запровадження мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби.

Нагадаємо, в грудні 2017 року Верховна Рада суттєво підвищила акцизи на тютюнові вироби. Щороку вони зростатимуть приблизно на 20% і до 2025 року будуть доведені до 90 євро за 1 000 цигарок. Зараз мінімальне податкове зобов’язання для тютюнових виробів в Україні становить 20 євро за 1 000 штук.

Суттєве подорожчання сигарет передбачають зобов’язання нашої держави в рамках реалізації Угоди про асоціацію. В Європі акцизи у роздрібній ціні цигарок мають становити як мінімум 60%. Тож уже цього року акцизи на цигарки в Україні підвищать на 11,2% та додатково на 16,7%, тобто загалом на 27,8%. Експерти вважають, що в 2018 році сигарети подорожчають приблизно на 7 гривень, а в 2025 році коштуватимуть майже 90 гривень.

При цьому цигарки дорожчі за 32,5 грн будуть додатково оподатковуватися адвалорним (таким, що встановлюється у відсотковому співвідношенні до виробленої продукції або наданої послуги ) акцизом у 12%.

Щоправда, кивати лише на Європу не варто. Лише з 2008 року вартість сигарет в Україні зросла в 20 разів. Підняття цін споживачеві щоразу пояснюють тим, що тютюнові вироби у нас є найдешевшими в Європі.

У 2008-2017 роках середня ставка акцизу на пачку сигарет в Україні зросла більш ніж у 20 разів. Саме подорожчання тютюну стало однією з причин зменшення кількості курців – з 10 млн до 6,5 млн. Лише торік реалізація сигарет в Україні зменшилася на 14%, порівняно з 2016 роком – до 67 млрд штук.

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

11 − ten =